به گزارش اکونا پرس،

در شاخص کل فرابورس نیز با 108 واحد منفی در محدوده 19.976 واحد قرار گرفت. تعداد معاملات این بازار 812 هزار و 991 معامله با حجم سه میلیارد و 531 میلیون برگه سهم بود. نمادهای ذوب، شگویا، مارون، صبا و آریا از تاثیرگذاران منفی این بازار بودند نماد کگهر و غصینو از نمادهای تاثیرگذار مثبت این بازار بودند. نمادهای وسپهر، بپیوند، گکوثر، چخزر، زملارد، بگیلان و ذوب از نمادهای پرتراکنش امروز بازار فرابورس هستند. 

ارزش کل معاملات خرد ۱۷هزار و ۶۲۰میلیارد تومان بود، اشخاص حقوقی ۱۳درصد یعنی دو هزار و ۳۵۰میلیارد تومان سهام خریدند و مازاد خریدشان سه درصد از کل معاملات شد. در بورس امروز حقوقی‌ها حدود ۵۱۰ میلیارد تومان وارد بازار سهام کردند که بیش از 510 میلیارد تومان تغییر خالص مالکیت افراد حقوقی به حقیقی رخ داد. همچنین در بازار امروز رشد بیش از یک درصد ۲۲۸نماد و افت بیش از یک درصد ۳۲۸نماد را شاهد بودیم.

بیشترین تزریق پول حقوقی به بورس و فرابورس در سه گروه «محصولات شیمیایی»، «فلزات اساسی» و «فرآورده‌های نفتی» رقم خورد در حالی که برآیند معاملات گروه‌های «استخراج کانه‌های فلزی» و «بیمه و صندوق بازنشستگی» به نفع حقیقی‌ها تمام شد.

سه نماد شبندر، فولاد و وپارس لقب بیشترین افزایش سهام حقوقی را به خود اختصاص دادند، توجه حقیقی‌ها نیز بیشتر به کاما، کوثر و ملت معطوف بود.

مالکیت حقوقی در ترکیب سهامداری شرکت پالایش نفت بندرعباس معادل ۷۶میلیارد تومان افزایش یافت و از سوی دیگر سهامداران حقیقی شرکت باما با برتری ۲۸۶میلیارد تومانی ابتکار عمل را در دست گرفتند.

امروز افزایش سهام حقیقی‌ها در ۹۱نماد و افزایش سهام حقوقی‌ها در ۲۱۹نماد به بیش از یک میلیارد تومان رسید که جمع تغییر مالکیت دسته اول حدود هزار میلیارد تومان و تغییر مالکیت دسته دوم هزار و ۵۵۰میلیارد تومان بود.