به گزارش اکونا پرس،

شرکت گوگل به تازگی سرویس Google Maps خود را آپدیت کرده است که در آن اگر به طور کامل از حالت نزدیک روی نقشه دور شوید، دیگر کره زمین را به صورت یک سطح صاف نشان نمی‌دهد بلکه آن را به شکل یک کره واقعی به نمایش می‌گذارد. این تغییری است که باعث می‌شود سرویس نقشه گوگل زمین را به صروت دقیق‌تری نشان دهد.

این غول جستجوی فضای مجازی به این مسئله در توئیتر خود اشاره کرده است و در توئیت مربوط به این حالت نمایش کره زمین سه بعدی در Google Maps گفته است در این حالت، اندازه‌ها همه دقیق هستند و هیچ کشوری اندازه کشور یا قاره دیگر نیست. گوگل همچنین عنوان کرده است که این تغییر روی نسخه‌های دسکتاپ اعمال شده است و اپلیکیشن موبایل این برنامه هنوز این آپدیت را دریافت نکرده است.

این سیستم سابقا از حالت نمایش مرکتور (Mercator) استفاده می‌کرد که طبق گفته مهندسان طراحی آن زوایای خیابان‌ها را بهتر نشان می‌داد و چاپ آن روی کاغذ راحت‌تر بود اما در طرح‌ریزی جدید Google Maps این برنامه اندازه دقیق‌تری از کشورها و شهرهای مختلف نشان می‌دهد.

گفتنی است، گوگل برای سرویس نقشه آنلاین خود در ماه ژوئن امسال آپدیتی ارائه کرد تا کاربر بتواند به راحتی رستوران‌ها را پیدا کند و هفته گذشته هم آپدیتی شامل حالت ذخیره بهتر باتری برای اپلیکیشن خود معرفی کرد.

شکل جدید کره زمین در Google Maps +عکس