به گزارش اکونا پرس،

زیارت خانه خدا و قبرستان بقیع و حضور در سرزمین وحی از بزرگترین آرزوهای مسلمانان است و هر ساله تعدادی از مسلمانان شیعه و سنی از کشورهای مختلف دنیا برای انجام فریضه حج و زیارت راهی کشور عربستان می‌شوند.

در قبرستان بقیع مزار چهار امام معصوم شامل امام حسن مجتبی علیه السلام، امام سجاد علیه السلام، امام محمد باقر علیه السلام و امام جعفر صادق علیه السلام واقع شده و همچنین با فاصله کوتاهی از این امامان معصوم نیز مزار مطهر حضرت حمزه سیدالشهدا عموی رسول الله (ص) قرار گرفته است.

بر اساس آنچه در کتب دینی معتبر به ثبت رسیده، قبری که گفته می‌شود متعلق به فاطمه بنت اسد مادر حضرت علی علیه السلام است نیز در قبرستان بقیع واقع شده است.

همه قبور مطهری که در حال حاضر در قبرستان بقیع وجود دارند، تا پیش از ویرانی حرم در هشتم شوال سال 1334 قمری که توسط وهابیون  صورت گرفت، در  زیر یک گنبد واحد قرار داشت و یک ضریح مشترک آن‌ها را در بر گرفته بود.

گفتنی است که در قبرستان بقیع که یکی از قدیمی ترین قبرستان های مدینه به شمار می‌رود پیکر برخی از چهره‌های شاخص تاریخ اسلام نیز دفن شده است و در این میان می‌توان به برخی از عزیزان و صحابه پیامبر اسلام صلی الله علیه و آله و سایر نیروهای فداکار صدر اسلام  اشاره کرد.