به گزارش اکونا پرس،

به نقل از اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل صندوق بازنشستگی کشوری، در این اطلاعیه آمده است: چندی است که برخی کانال های مجازی، اخباری و شایعاتی را مبنی بر احتمال واگذاری سهم صندوق بازنشستگی کشوری از مجموعه بزرگ هتل های ایرانگردی و جهانگردی منتشر کرده اند که لازم است اولاً چنین ادعایی از اساس تکذیب شود.

ثانیاً؛ صندوق بازنشستگی کشوری در دوره جدید مدیریتی خود برنامه جامع راهبردی ۵ساله ای  را تدوین کرد که اردیبهشت ماه امسال با حضور هلدینگ ها و شرکت های تابعه از آن رونمایی شد؛ که براساس این سند راهبردی و مهم حوزه های سودآور و مورد نیاز اقتصادی دسته بندی شد تا وابستگی شدید صندوق بازنشستگی کشوری به منابع عمومی دولت، کاهش یابد؛ براین اساس، یکی از محوری ترین و مهم ترین سیاست های صندوق توسعه حوزه گردشگری از جمله طرح های توسعه شرکت ایرانگردی و جهانگردی است.

ثالثاً؛ بازیگران انتشار این نوع اخبار به خوبی از ارزشمندی مجموعه هتل های ایرانگردی و جهانگردی در ۵۶نقطه ایران اسلامی و ظرفیت هایی که در حوزه سفر و گردشگری ایجاد می کند، به خوبی آگاه هستند. صندوق بازنشستگی کشوری نیز در دوره جدید مدیریتی با وجود شرایط ایجاد شده و عقب افتادگی های گذشته در این مجموعه اقتصادی، با رویکردی تازه در تلاش است تا ضمن احیای این مجموعه عظیم اقتصادی به خصوص نقش آن در صنعت گردشگری داخلی و خارجی، با دریافت ۱۰۰درصد سهام این مجموعه اقتصادی، طرحی نو در زمینه ارائه خدمات سفر و گردشگری بازنشستگان کشوری ایجاد کند.

در نهایت، با تکذیب مجدد انتشار چنین اخباری در فضای مجازی و برخی رسانه ها، تاکید می گردد که این صندوق با جدیت هرچه تمام تر از ثروت و دارایی بازنشستگان کشوری به ویژه در حوزه هایی که ثروت آفرین بوده و به سودآوری اقتصادی یا خدمت رسانی بهتر و بیشتر به بازنشستگان عزیز و خانواده هایشان کمک کند، دفاع می‌کند.