به گزارش اکونا پرس،

به نقل از ایسنا سردار ایرج کاکاوند در نشست هم اندیشی با فعالان فضای مجازی و رسانه ای کشور، ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای انقلاب اسلامی، مدافعان حریم و حرم، شهدای عرصه نظم و امنیت به ویژه شهدای مبارزه با مواد مخدر، حضور فعالان فضای مجازی و رسانه ای در این نشست را مغتنم شمرد و اظهارکرد: امروزه مبارزه با پدیده شوم اعتیاد به عنوان موضوعی اجتماعی و فرهنگی و در ارتباط با انسان، پدیده‌ای بسیار پیچیده و دشوار است.

وی ادامه داد: ضرورت دارد با رویکرد و نگاه اجتماعی در عرصه مبارزه با اعتیاد با بهره‌گیری از ظرفیت های عظیم اجتماعی و فرهنگی همه دستگاه های مسئول و تاثیرگذار در این مسیر، گام های استوارتری را برداریم.

رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر فراجا در ادامه بهره مندی از اقدامات و فعالیت های پیشگیرانه را یکی از اولویت های اصلی حوزه اجتماعی در برخورد با این بلیه شوم بر شمرد و اظهارکرد: بدون تردید یکی از معضلات و چالش های اصلی امروز جامعه، گرایش نسل جوان به سوء مصرف مواد مخدر و تحمیل هزینه های بسیار سنگین بر خانواده هاست. امیدواریم با هم افزایی و تشریک مساعی در قالب برنامه های پیشگیرانه و تاثیرگذار اجتماعی بتوانیم تا حد زیادی از دغدغه های به حق خانواده ها در این زمینه بکاهیم.

سردار کاکاوند کارکنان پلیس مبارزه با مواد مخدر را جهادگران فی سبیل الله دانست و خاطرنشان کرد: پلیس مبارزه با مواد مخدر فراجا با استعانت از آیه ۳۲ سوره مبارکه مائده «وَ مَنْ اَحْیَاهَا فَکَانَّمَا احْیَا النّاسَ جَمِیعاً:هر کسی جان یک نفر را نجات دهد مانند این است که جان همه مردم را نجات داده است» بی وقفه در حال پیکار و نبرد با اهریمنان و برهم زنندگان امنیت و آسایش شهروندان از مرز تا مرکز است و در این راه تا سر حد شهادت پیش می‌رود و قدمی پس نمی گذارند.

وی اضافه کرد: از مجموعه پلیس مبارزه با مواد مخدر می توان  به عنوان یکی از مولفه‌های تامین امنیت پایدار در ایران اسلامی نام برد. بی گمان این احساس امنیت مرهون خون پاک شهدای گرانقدری است که در این عرصه سر از پا نشناختند و با ایثار و از خودگذشتگی جان خود را نثار برقراری نظم و امنیت در کشور کردند.

رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر فراجا در این نشست همچنین بر ضرورت صیانت و پیشگیری از وقوع هرگونه رویداد ناخوشایند برای زوار کشورمان با توجه به نزدیک شدن به مراسم پرشور اربعین حسینی(ع) و سفر خیل عظیمی از هموطنان به کشور عراق تاکید کرد و افزود: پلیس از یک سو با هدف صیانت از عزت و اعتبار هموطنان و از سوی دیگر با هدف پیشگیری از عواقب همراه داشتن و یا مصرف مواد مخدر و داروهای ممنوعه در سفر اربعین در صدد آگاه سازی و اطلاع رسانی به زوار گرانقدر کربلای معلی است.

به گزارش پایگاه خبری پلیس، کاکاوند در خاتمه این نشست بر ضرورت بهره مندی از ظرفیت بسیار مناسب فعالان فضای مجازی برای ارتقای سطح دانش و آگاهی زائران کربلای معلی تاکید کرد و گفت: امیدواریم با هم‌افزایی و همکاری فعالان فضای مجازی و رسانه ای کشور، شاهد ارتقای دانش و آگاهی زوار مراسم اربعین نسبت به تبعات حمل، مصرف و نگهداری مواد مخدر و یا داروهای ممنوعه در طول سفر به کشور عراق باشیم.