به گزارش اکونا پرس،

به نقل از مرکز روابط‌عمومی و امور بین‌الملل وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، «سیدصولت مرتضوی» در اجتماع بزرگ کارگری «در مسیر حاج قاسم» که به‌مناسبت چهارمین سالگرد شهادت سردار سپهبد حاج قاسم سلیمانی در مرقد مطهر امام خمینی(ره) برگزار شد، با بیان اینکه سردار سلیمانی مکتب‌ساز مقاومت در منطقه بود، اظهار داشت: بررسی سیر زندگی سردار سلیمانی نشان می‌دهد، روستازاده‌ای متدین، از خانواده‌ای بزرگ و پرورش‌یافته در دامن مادری پرهیزکار، الگوی همه آزادی‌خواهان جهان شد. 

وی گفت: شهید سلیمانی به سبب حضور مستمر در میدان از برجسته‌ترین الگوها برای جامعه کار و تولید است. 

وزیر کار با بیان اینکه شهید سلیمانی، پاسدار ارزش‌های نظام اسلامی بود، تأکید کرد: حاج قاسم برای تربیت نیروی انسانی مجاهد، مبارزه فی سبیل‌الله و ارتقای توان جمهوری اسلامی از هیچ کوششی دریغ نکرد. 

مرتضوی افزود: باور سردار سلیمانی تبدیل تهدیدها به فرصت بود و این امر در مبارزه مخلصانه او با نیروهای داعش نمود داشت.

وی گفت: استکبار جهانی تفرقه را به‌عنوان راهبرد در جهان اسلامی عملیاتی کرد و داعش را به‌وجود آورد تا در جهان اسلام قطب‌بندی کند.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به شکست داعش توسط سردار سلیمانی، اظهار داشت: شهید سلیمانی تنها یک فرمانده نظامی نبود بلکه شخصیتی جامع و اثرگذار بود که هم در عرصه فرهنگی و هم در عرصه سیاسی نقش یک دیپلمات را بازی کرد.

مرتضوی، ثمره خون سردار سلیمانی را اتحاد مقاومت اسلامی و تقویت جبهه ضد استکبار در منطقه عنوان کرد و گفت: امروزه جنایت رژیم صهیونیستی در غزه در مسیر نابودی این رژیم جعلی است و روحیه ایثار، شهادت و جهاد برگرفته از مکتب انسان‌ساز اسلام است.

وی با اشاره به نقش پررنگ جامعه کارگری در دفاع مقدس و پیروزی انقلاب اسلامی، افزود: کارگران در خنثی‌کردن توطئه‌های دشمن اثرگذار بوده‌اند و در انتخابات پیش‌رو نیز با تدبیر نقشه دشمنان را نقش برآب می‌کنند.

در پایان این مراسم از جمعی از خانواده‌های شهدا و ایثارگران و کارگران نمونه تقدیر شد.