به گزارش اکونا پرس،

به نقل از روابط عمومی سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور، مرکز محیط کار واقعی قطعات ریخته‌گری چدنی کارخانه سناتور استان تهران، یکی از کارخانه‌های تولید انواع لوازم آشپزخانه می‌باشد که با همت مرکز آموزش فنی وحرفه‌ای شهرستان پاکدشت افتتاح شد. اشتغالزایی و ایجاد مهارت‌های جدید و فرصت شغلی برای بازپروری زندانیان سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای بوده است که در این مرکز دنبال شده است.

حمایت از صنایع در دستور کار سازمان

مهرداد عظیمی با اعلام همراهی و همگامی این سازمان برای تربیت نیروی ماهر صنایع بر اهمیت بهره‌گیری از مشارکت صنعتگران در تربیت نیروی ماهر تأکید کرد و گفت: وظیفه سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای، تربیت نیروی ماهر است و برای توانمندسازی نیروی انسانی از هیچ کوششی دریغ نخواهد کرد.

معاون وزیر تعاون، کار ورفاه اجتماعی گفت: نیروی متخصص و ماهر برای ما ارزشمند است و حمایت از آن را وظیفه خود می‌دانیم که خوشبختانه در کنار صنایع و شرکای اجتماعی سازمان آموزش فنی وحرفه‌ای کشور، سازمان زندان‌ها و پادگان‌های نظامی و انتظامی، حامی بسیار خوبی برای ما بوده‌اند که از اصحاب رسانه و روابط عمومی ادارات کل، انتظار داریم که اخبار و عملکرد در خصوص تربیت نیروی ماهر و اشتغالزا به صورت گسترده منتشر کنند . 

توانمندسازی؛ دستاوردهای انقلاب اسلامی

وی با بیان اینکه توانمندسازی نیروی انسانی، یکی از بزرگترین دستاوردهای انقلاب اسلامی است که جا دارد، این دستاورد تبیین و شناسانده شود، تصریح کرد: در سایه توانمندسازی بود که جوانان این مرز و بوم در همه عرصه‌ها از جمله فناوری هسته‌ای، هوا و فضا، ورزشی، بهداشتی و پزشکی توانستند موفق شوند که نمونه بارز آن در مهار بیماری کرونا بود.

رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور با اشاره به تبیین و معرفی دستاوردها گفت: انقلاب ما با شعار استقلال، آزادی و جمهوری اسلامی و رهبری امام راحل به جایگاهی رسید که امروزه بی‌رقیب است. این دستاورد برای دشمنان و ابرقدرت‌ها غیر قابل قبول و باور است، به همین خاطر سعی در خدشه دار کردن چهره واقعی انقلاب می‌کنند که جا دارد همگان به تبیین دستاوردهای انقلاب در ایام دهه مبارک فجر بپردازیم.

مهرداد عظیمی با تبیین اهمیت انتخابات 11 اسفند گفت: همه ما وظیفه داریم در کنار تبیین موفقیت‌ها، اهمیت و جایگاه انتخابات مجلس شورای اسلامی و خبرگان رهبری را تشریح کنیم. وی در خصوص اهمیت تخصص و تعهد و نقش آن در موفقیت فردی و ساختاری در انقلاب اسلامی افزود: هرگاه دو مقوله تعهد و تخصص و در کنار آن صبر و پایداری همراه بود، منجر به موفقیت شد. 

در حاشیه آیین افتتاح این پروژه‌ها که سیدعلی حسینی، مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان تهران  و تعدادی از مسئولان استان حضور داشتند، از یک زوج شاغل در این مرکز تقدیر شد.