به گزارش اکونا پرس،

حوریه ملکی

گویی فضای مجازی بیش از آنکه بتواند تاثیرات مثبتش را نهادینه کند، هر از گاهی با دست به دست کردن شایعه ای بی پایه و اساس تمام اصل خود را زیر سوال می برد. شایعه هایی که ساخته گروهی بی تعهد و بی مسئولیت نسبت به شرایط نظام و اهدافش هستند.

البته هنوز چند هفته ای از تهدیدهای دشمنان برای بر هم زدن جشن 40 سالگی انقلاب نگذشته است. اقداماتی که با تخریب نهادهای انقلابی و خدمتگزار آغاز شده بود و می خواستند اجازه ندهند مردم حلاوت 40 سالگی و قدرت انقلاب اسلامی را حس کنند. در همان زمان هم تخریب نهادهایی در دستور کار قرار داشت که حداقل در ذهن مردم از موقعیت خوبی برخوردارند و از زمان تاسیس در جهت رفع محرومیت ها و تامین نیاز مناطق کم برخوردار حرکت کرده ند. نهادهای خدمتگذاری مثل بنیاد مستضعفان که حالا شایعه تغییر مدیریت و ریاست آن در شرایطی مطرح می شود که همین چند ماه پیش یک مقام آگاه ضمن تکذیب هرگونه تغییر در بنیاد مستضعفان اعلام کرد: "آقای سعیدی کیا از مدیران جهادی، موفق و باسابقه جمهوری اسلامی است که در همه ادوار منشأ خدمات زیادی بوده است؛ اکنون هم به هیچ عنوان تغییر وی در دستور کار نیست و کماکان با قوت و همت مضاعف به مسئولیت خود ادامه خواهد داد."

***

روزی شهید مطهری گفت مبادا قطار در حال حرکت را با سنگ بزنیم...

هنوز فراموش نکردیم قلعه گنج کرمان و سیستان و بلوچستان و روستاهای قزوین و اردبیل و صدها نقطه دیگر از کشور را که به لطف توجه و سرمایه گذاری های بنیاد مستضعفان، برچسب محروم بودن را از چهره خود زدوده اند و با اشتغال های پایدار حالا حرف های زیادی برای گفتن دارند.

اما امروز انگار هر شخص و سازمان و نهادی که به درستی و بر روی ریل انقلاب حرکت می کند، باید فشارهای زیادی را نیز از طرف افرادی تحمل کند که تاب دیدن پیشرفت و سربلندی این مملکت را ندارند.

این موضوع در انتشار شایعاتی مبنی بر تغییر مدیران این سازمان و نهادها به شدت صدق می کند.

شایعه یکی از موضوعاتی است که در هر دوره از سوی برخی افراد برای جاگزینی مسئولین جدید بجای مسئولین فعلی مطرح می شود که در عمل هیچگونه استنادی نمی توان به ان کرد.

در این میان درست کردن شایعه برای مسئولینی که بیش از سایرین وظیفه شناس هستند بیشتر شکل میگیرد تا شاید از این طریق برخی از افراد سودجو به اهداف خود از این فرصت ایجاد شده برسند.

یکی از این سازمان ها بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی است که طی ماه های اخیر چندین بار شایعه تغییر ریاست ان مطرح شده و این موضوع در حالی بیان شده که این مجموعه در چند روز اخیر همایش واگذاری ٨٠ امین سند بنیاد علوی را با حضور نماینده دفتر مقام معظم رهبری برگزار کرد و مورد تشویق از سوی ایشان برای حسن انجام کار قرار گرفت، و این شایعات تنها در حد حرف دهان به دهان می شود تا شاید سودجویان را از تغییر ریاستی به منفعت برساند که خوشبختانه تیر انها به هدف اثابت نمی کند و در هر نوبت شکست می خورند.

براین اساس سازمان های این چنینی که در انجام وظایف خود موفق باشند همواره در رصد شایعه سازان هستند از این رو نباید در فضای رسانه ای به این موضوعات دامن زد و زمینه مانور این افراد را فراهم کرد زیرا اخبار صحیح به طور رسمی اعلام خواهد شد.

 

*رد پای سازندگی بنیاد در مناطق محروم

تخریب نهادهای انقلابی از همان سالهای اول انقلاب که نهادهای انقلابی به تدبیر حضرت امام خمینی(ره) تاسیس شدند بعنوان ثمرات انقلاب در دستور کار ضد انقلاب قرار گرفت و آغاز شد. نهادهای انقلابی همچون بنیاد مستضعفان، مولود انقلاب‌اند و برای تحقق اهداف و آرمان‌های انقلاب در یک فضای جهادی و بدور از بوروکراسی اداری شکل گرفتند. بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی امروز به یکی از نهادهای خدمتگذار و پر‌تلاش در حوزه آبادانی، پیشرفت و محرومیت‌زدایی از کشور تبدیل شده و توانسته است فعالیت‌های اقتصادی موفقی را سامان دهد و به یکی از نقاط قوت کشور، همراه و همکار دولت در اجرای برنامه و سیاست‌های کلان کشور تبدیل شود. حجم گسترده فعالیت‌ها و وسعت اقدامات اقتصادی و عمرانی و ابداع الگوی موفق آبادانی و پیشرفت منطقه‌ایی در حوزه محرومیت‌زدایی از این نهاد چهره‌ای به نمایش گذاشته که برخی با شبه‌افکنی سعی در توقف و یا کند کردن حرکت رو به جلو آن را دارند.

فقط کافیست سری به مناطق محروم بزنیم تا رد پایی از بنیاد مستضعفان را مشاهده کنیم. اقدامات و فعالیت هایی که با ایجاد اشتغال پایدار، ثبات و آرامش را به همراه آورده است. به عنوان مثال در کرمان و منطقه قلعه گنج.

طرح محرومیت زدایی و اشتغال‌زایی در قلعه گنج با پروژه‌های مردم‌محور بنیاد مستضعفان در سال 94 شروع شد که یکی از آنها ایجاد مجتمع‌های دامی با بز شیری نژاد اسپانیایی بود. پروژه ای که تاکنون پنج هزار راس از این بز شیری را با نژاد مورسیاگرانادا اسپانیا وارد کشور کرده است. پس از استقبال مردم از طرح محرومیت زدایی و اشتغال‌زایی در قلعه گنج با توسعه صنعت دامپروری مجتمع دامی، این طرح در خاکعلی قزوین هم به اجرا در آمد و بر همین اساس مدیرعامل شرکت مگسال بنیاد مستضعفان اعلام کرد: مردم و متقاضیان می‌توانند با خرید حداقل 15 راس بز نسبت به راه‌اندازی دامداری صنعتی خرد اقدام کنند که سرمایه اولیه آن هم به آنها وام داده می شود.

 

 *مبادا بن شاخه را بِبُریم

با این تفاسیر مشکل کار آنجا نمایان می شد که برخی رسانه های داخلی هم با بی تدبیری آب به آسیاب دشمن می ریزند در مواجه با اقدامات صورت گرفته در بنیاد و رویکرد و خط مشی حاکم بر آن جانب انصاف را رعایت نمی کنند و با ایجاد جریان های خبری و تبلیغی و برجسته کردن برخی شبهات و سوء استفاده از برخی سخنان، سعی در تخریب چهره این بنیاد نزد افکار عمومی را دارند و حکایت امروز آنها حکایت یکی بر سر شاخ بن بریدن است. این در حالی است که در راس این نهاد شخصیتی شناخته شده با کوله باری از تجربه در عرصه های مختلف مدیریتی انقلاب و مورد اعتماد رهبر معظم انقلاب قرار دارد که به پاک دستی و کار جهادی معروف است.شخصیتی که در مسئولیت های مختلف بعد از انقلاب ارادت و اخلاص خود را به نمایش گذاشته است.

تخریب چنین شخصیتی با دست آویز قرار دادن برخی سخنان، شایسته و در شان رسانه های داخلی که بعضا مدعی عدالت طلبی و انقلابی گری نیز هستند نیست.فیلم سخنان سعیدی کیا در خصوص حقوق دریافتی مربوط به یکسال قبل و در یک جمع دانشجویی است پخش امروز آن در شرایطی که تیرماه ۹۸ دوره اول ریاست ایشان در بنیاد به اتمام می رسد نشانه روشنی از نیت و هدف انتشار دهندگان آن است.

 

جنگی برای حذف مردان کارآمد

 

به هر حال بد نیست رسانه ها و فعالان فضای مجازی هم بدانند که یکی از بزرگترین سرمایه ها و پشتوانه های انقلاب اسلامی و به تبع آن نهادهای بر آمده از آن، اعتماد مردمی است که هرگونه خلل و خدشه وارد کردن بر این سرمایه خسارت های جبران ناپذیری در پی دارد و نتیجه اینکار بازی کردن در زمین دشمن است.بنیاد مستضعفان با تنوع زیاد و فعالیت در عرصه های مختلف، قطعا عاری از خطا نیست اما تخریب و سیاه نمائی و تشویش افکار عمومی و تخطئه فعالیت های صورت گرفته به شیوه های ژورنالیستی و پوپولیستی نه تنها کمکی به رفع نقاط ضعف و بهبود عملکرد نمی کند بلکه فضای اعتماد عمومی را به بی اعتمادی مبدل می کند و در فضای بی اعتمادی انجام کارهای بزرگ و ماندگار برای رفع محرومیت از کشور و هدایت دارائی ها و سرمایه ها به سوی آبادانی کشور غیر ممکن خواهد بود ضمن اینکه امروز کشور در شرایط ویژه ایی به سر می برد.

شرایطی که دشمنان انقلاب اسلامی با همه ی توان و به شدیدترین شکل ممکن در حال تحمیل فشارهای سنگینی بر مردم هستند تا مقاومت مردم ایران را درهم شکنند مردمی که نشان دادند در سخت ترین شرایط اقتصادی و معیشتی دست از آرمان های خود برنداشته اند و از انقلاب خود حراست می کنند.