به گزارش اکونا پرس،

قاسم احمدی لاشکی   در گفت‌وگو با خبرگزاری خانه ملت    با تاکید بر ضرورت  پرداخت معوقات فرهنگیان   تا پایان سال گفت: تمام پرسنل و کارکنان دولت و کارگران که طلبی دارند منتظر وصول این بدهی هستند تا در این وضعیت مالی و اقتصادی خانواده‌ها به امورات خود بپردازند؛ بنابراین بر همه آنها که مسئولیتی دارند فرض است تا دست به دست هم داده و این امر را محقق کنند.

نماینده مردم نوشهر، چالوس و کلاردشت در مجلس شورای اسلامی تأکید کرد: متاسفانه شاهد تبعیض در پرداخت میان پرسنل برخی از دستگاه‌ها و وزارتخانه‌ها هستیم؛ آنها که دارا و توانا هستند، طلب پرسنل خود را به صفر رسانده‌اند و پرسنل برخی دیگر از جمله وزارت آموزش و پرورش و وزارت بهداشت و درمان تا حدود زیادی طلبکار هستند.

دولت هم و غم خود را برای پرداخت حق فرهنگیان بگذارد

وی ادامه داد: در آموزش و پرورش، طلب معلمان از تصحیح اوراق، حقوق حق التدریس‌ها و اضافه کار معلمان پرداخت نشده و حتی برخی افراد چند سال از آموزش و پرورش طلب دارند؛ همچنین چندین ماه از موعد پرداخت پاداش پایان خدمت کسانی که سی سال در آموزش و پرورش زحمت کشیده‌اند، می‌گذرد.

نایب رییس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس تاکید کرد: انتظار می‌رود دولت هم و غم خود را بگذارد تا قسمت اعظمی از معوقات فرهنگیان را پرداخت کند زیرا این پول، مطالبه و حق فرهنگیان است که امیدواریم هر چه زودتر اقدام عملی برای پرداخت آن صورت گیرد.

به گزارش خانه ملت؛ اگرچه وزیر آموزش و پرورش هفته گذشته در قم وعده داده بود با همکاری دولت و خزانه، در روزهای پایانی سال ۹۷ بخشی از معوقات فرهنگیان پرداخت خواهد شد اما تنها چند روز به پایان سال مانده و هنوز خبری از تحقق این وعده نیست.