به گزارش اکونا پرس،

به نقل از پایگاه اطلاع رسانی کمیته امداد، سید ابوالفضل پرپنچی، مدیرکل کمیته امداد استان تهران در نشست با احمد خانی نوذری، مدیرکل راهبری شغلی معاونت اشتغال و خودکفایی کمیته امداد که پیش از ظهر امروز در سالن شورای کمیته امداد استان تهران با هدف تببین سیاست های  اداره راهبری شغلی برگزار شد، ضمن ارائه گزارشی از عملکرد این اداره در کمیته امداد استان تهران، گفت: ۱۴۷ فرصت شغلی تا پایان شهریورماه ایجاد شده است.

وی با بیان اینکه اقدامات لازم برای ایجاد ۶۲۰ فرصت شغلی تا پایان مهرماه انجام شده است، افزود: ۳۴  فرد، شرکت و گروه تولیدی در قالب راهبران شغلی حمایت و پشتیبانی مددجویان در این مشاغل را بر عهده دارند.

پرپنچی، ادامه داد: صنایع دستی، تولید میوه خشک، دامداری، تولید ماسک، کفش، فروش پوشاک آنلاین و ... از مهمترین زمینه هایی است که راهبران شغلی در حال ارائه خدمت به مددجویان هستند.

مدیر کل کمیته امداد استان تهران بر همکاری و به کار گیری همه پتانسیل های ادارات در جهت تحقق سیاست های این اداره تأکید کرد و گفت: پایین آوردن ریسک شکت طرح های اشتغال زایی، فراهم کردن حلقه تأمین و فروش محصولات تولیدی کارفرمایان، ترویج فرهنگ کار در محیط خانواده در قالب مشاغل خانگی از جمله مزیت های ایجاد راهبری شغلی برای اشتغال مددجویان تحت حمایت است.

وی یادآور شد: پیش بینی شده تا پایان امسال دو هزارو ۴۰۰ فرصت شغلی از طریق راهبران شغلی برای جامعه هدف تحت حمایت این نهاد ایجاد شود.