به گزارش اکونا پرس،

به نقل از مدیریت ارتباطات وامور بین الملل شرکت بهره برداری متروی تهران و حومه؛ نشست نایب رییس هیات مدیره و مدیرعامل، معاونین و مدیران ارشد شرکت بهره برداری مترو‌ی تهران و حومه عصر امروز دوشنبه دهم خرداد ماه ۱۴۰۰  با مدیرعامل؛ معاونین و مدیران خبرگزاری جمهوری اسلامی در خبرگزاری ایرنا برگزار شد.

در این نشست تفاهم نامه همکاری توسط مهندس علی عبداله پور نایب رییس هیات مدیره و مدیرعامل شرکت بهره برداری متروی تهران و حومه و دکترمدرضا نوروزپور مدیرعامل خبرگزاری ایرنا به امضا رسید.

مدیرعامل شرکت بهره‌برداری متروی تهران و حومه با بیان اینکه این مترو  یک وسیله استراتژیک و تاثیر گذار محسوب می سود گفت؛ ذات کار کرد مترو حاکمیتی است.
علی عبداله پور افزود: متروی تهران در حال توسعه و پیشرفت خوبی داشته و با توجه به اهمیتی که در بین مردم دارد دیگر تمام خانواده ها به نوعی چه به واسطه کار یا استفاده از این وسیله برای رسیدن به مقصد با این و سیله حمل و نقل دارد.
وی با اشاره به اینکه پیش بینی شده تا سال ۱۴۰۱ تعداد ایستگاه های مترو به ۱۶۱ ایستگاه برسد تصریح کرد: در حال حاضر متروی تهران و حومه به طول ۳۰۰کیلومتر با  ۱۳۹ ایستگاه، فعال است. 
عبداله پور با بیان اینکه شرکت بهره برداری متروی تهران توانسته از تعداد ایستگاه و طول خطوط در جهان رتبه بیستم را کسب کند گفت: سرفاصله حرکت قطارها بین ۲ و نیم تا ۳ و نیم دقیقه است که در مقایسه با متروهای دنیا که از سابقه بیشتری برخوردار هستند نیز جایگاه خوبی است.
مدیر عامل شرکت بهره برداری متروی تهران و حومه گفت: در بازدید هایی که  مقامات کشورهای خارجی و یا توریست ها از ایستگاه های خطوط متروی  تهران دارند، همگان اذعان دارند که متروی تهران یکی از منظم‌ترین و ‌تمیزترین ایستگاه‌های مترو در دنیا است.
وی تصریح کرد: متروی تهران و حومه روزانه حدود ۲ میلیون مسافر را جابجا می‌کند و این خود یک تربیون تبلیغاتی بزرگ محسوب می شود و انجام کارهای فرهنگی و رسانه ای در این ناوگان ضروری است.
عبداله پور گفت: در سال های اخیر کارهای خوب فرهنگی و آموزشی و اطلاع رسانی در شرکت بهره برداری مترو انجام شده و امیدواریم با همکاری خبرگزاری با سابقه همچون ایرنا این حرکت با سرعت بیشتری ادامه پیدا کند.
در پایان این نشست از اتاق خبر خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا) نیز بازدید شد.
محمدرضا نوروزپور مدیرعامل خبرگزاری ایرنا نیز با اشاره به اینکه خبرگزاری جمهوری اسلامی سازمانی حاکمیتی است گفت: ما می توانیم یک دیگر را کمک کنیم تا فرهنگ صحیح استفاده از مترو، آموزش های شهروندی و اطلاع رسانی به خوبی انجام شود.
وی افزود: به عنوان یک مخاطب که از مترو استفاده کرده ام؛ متروی تهران دارای قابلیت های خوبی برای آگاه سازی به شهروندان و مسافران است و امیدواریم با انعقاد این تفاهم نامه همکاری خوبی انجام پذیرد.