به گزارش اکونا پرس،

سردار حسین رحیمی در نشستی با حضور فرماندهان، روسا و مسئولان فرماندهی انتظامی تهران بزرگ با بیان اینکه مجرمان نباید هرگز احساس امنیت و آرامش داشته باشند افزود: هیچ مجرمی نباید در حوزه استحفاظی حاشیه امن داشته باشد.

وی با تاکید بر اینکه باید با جرائم مختلف از جمله موضوع سرقت با شدت و قدرت برخورد شود، ادامه داد: موضوع سرقت، امنیت و احساس امنیت مالباخته و کسانی‌که از این اتفاق با خبر می‌شوند را تحت الشعاع قرار می‌دهد.

وی با اشاره به اینکه نیروی انتظامی مسئول برقراری امنیت و آرامش در جامعه است، گفت: مساله سرقت تاثیر مستقیم و بسزایی بر امنیت جامعه دارد و آرامش مردم را به مخاطره می‌اندازد؛ از این رو باید با دقت و سرعت موضوع سرقت در دستور کار کلانتری‌ها و پایگاه‌های آگاهی قرار گیرد.

فرمانده انتظامی پایتخت گفت: بهترین، پویا‌ترین و کارکشته‌ترین نیرو‌ها را در حوزه برخورد با موضوع سرقت و دستگیری سارقان قرار دهید و فراموش نکنید که مردم، ولی نعمت ما هستند و ما خدمتگزار مردم هستیم.

سردار رحیمی با تاکید بر اینکه با حضور فعال پلیس مجرمان نباید هرگز احساس امنیت و آرامش داشته باشند، تاکید کرد: هیچ مجرمی نباید در حوزه استحفاظی حاشیه امن داشته باشد.

وی افزود: باید در قبال همه ناهنجاری‌های جامعه خود را مسئول بدانیم و بی تفاوت از کنار آن عبور نکنیم.

سردار رحیمی با اشاره به اینکه امنیت مقوله‌ای فرابخشی است، بیان داشت: سهم سایر دستگاه‌ها و سازمان‌ها در کاهش تخلفات را احصا کرده و از آن‌ها مطالبه گری بکنید.

فرمانده انتظامی تهران بزرگ با اشاره به اینکه مبارزه جدی و بی امان با سرقت و زورگیری باید در دستور کار همه کلانتری‌ها و پلیس آگاهی قرار بگیرد، عنوان داشت: نباید به هیچ وجه به سارقان و مالخران فرصت جولان بدهیم و لازم است آموزش‌های لازم در راستای مقابله با سرقت به اقشار مختلف جامعه داده شود.