به گزارش اکونا پرس،

به نقل از پایگاه خبری شورای اسلامی شهر تهران، در سی و یکمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر تهران، علی محمد قادری رئیس سازمان بهزیستی کشور در این جلسه حاضر و به تشریح فعالیت‌های این سازمان، بویژه آنچه که برای تهران پیش‌بینی شده است، کرد. در واکنش به توضیحات ارائه شده مهدی پیرهادی عضو شورای شهر تهران گفت: از بهزیستی انتظاراتی داریم که آنها را می توان به 10 مورد تقسیم کرد.

وی ادامه داد: حضور نماینده مستقر در سامان‌سرای خاورشهر جهت پیگیری و اخذ پذیرش برای مددجویان دارای احکام قضایی جهت ارجاع به مراکز بهزیستی، پاسخگویی جهت عدم همکاری در خصوص بیمه سلامت مددجویان گرمخانه ها و سامان سراها، پذیرش به موقع مددجویان بالای 65 سال پرتکرار، پذیرش به موقع مددجویان دارای معلولیت ذهنی و جسمی که در گرمخانه‌ها پذیرش می‎شوند بخشی از این انتظارات است.

این عضو شورای شهر تهران تاکید کرد: در اختیار قرار دادن ظرفیت مراکز بهبودی و اقامت به شهرداری جهت ارجاع مددجویان مورد معرفی، ضرورت استقرار نماینده تام الاختیار بهزیستی در مرکز شماره 2 سازمان رفاه و خدمات و مشارکت‎های اجتماعی شهرداری، ضرورت صدور مجوز لازم جهت راه اندازی مراکز کاهش آسیب در کلیه گرمخانه ها و سامان سراهای شهر تهران و همچنین رسیدگی به موضوع زمانبر بودن فرایند پذیرش کودکان فرار از پایگاه های خدمات اجتماعی به بهزیستی و ضرورت همکاری بهزیستی در توانمند سازی کودکان خیابانی و خانواده های ایشان و صدور به موقع مجوز فعالیت موسسات مردم نهاد در حوزه های کودک و راه‌اندازی سامانه بانک طالاعاتی جامع از کودکان کار و معلولان و معتادان... جهت سهولت در ارائه خدمات توسط شهرداری تهران از جمله موارد دیگری است که می بایست به آنها توجه شود.