به گزارش اکونا پرس،

سعید غضنفری در نشست صمیمانه با اصحاب رسانه - دوشنبه ۶دی ۱۴۰۰- گفت: از روز اول فارغ از خدمات عادی و معمول که انجام می شود، خدمت بی منت را سرلوحه امور قرار دادیم. در نظر داریم تک تک فرایندهای خدمت رسانی را اصلاح کنیم که بخش اعظم آن به معاونت عروجیان برمی گردد.
وی با بیان اینکه شخم زدن بخشی از  گلوگاه ها نیاز به اقدام جدی دارد، اظهارکرد: دنبال این هستیم که  آلام خانواده های متوفی را در حوزه های مختلف خدماتی کم کنیم. بخش زیادی از این کار انجام شده و تا آخر این ماه اتفاقات خوبی در سازمان رقم می خورد.
کاهش هزینه های خدماتی برای خانواده متوفیان
مدیرعامل سازمان بهشت زهرا(س) افزود: یکی از این اقدامات کم کردن بخشی از هزینه های خدمات به خانواده متوفی است. نمونه آن پارکینگ ورودی عروجیان است که در اختیار پیمانکار بود. ما وارد عمل شدیم و تصمیم گرفتیم که اگر قرار است هزینه ای از مردم بابت پارکینگ دریافت شود به میزان حداقل آن باشد.
برگزاری دوره های آموزشی برای مباشرین
غضنفری ادامه داد: خانواده ها در شرایط بد روحی وارد سازمان می شوند و باید بار روانی آنها توسط مباشرین کم شود. این مباشرین نیاز به آموزش دارند و یک بازه زمانی سه ماهه را برای آموزش آنها درنظر گرفته ایم.
بهره برداری از آرامستان های جدید پایتخت تا ۳سال آینده
او درباره توسعه ارامستان ها در سایر نقاط شهر اضافه کرد: دنبال توسعه بهشت زهرا(س) نیستیم و توسعه ارامستان های تهران را در شرق و غرب تهران پیگیری می کنیم. سیر مطالعات و پژوهش ها و مکان یابی انجام شده و باید آزمایشات خاک و آب انجام شود. امیدواریم این ارامستان ها تا سه سال آینده برای شرق و غرب به بهره برداری برسد. ۲۵هزار قبر در بهشت زهرا(س) آماده داریم برای مواقع بحرانی نیز ۱۵هزار قبر پیش بینی شده است. بهشت زهرا(س) برای ۳ تا ۵ سال آینده نیز آمادگی دارد. همچنین به دنبال این هستیم از ارامستان های بقاع متبرکه با کمک اوقاف استفاده و از ظرفیت این بقاع برای تدفین مؤمنین تهران بهره ببریم.
مدیرعامل سازمان بهشت زهرا(س) بیان کرد: سعی می کنیم در یک بستر و تهاتر با اوقاف هزینه ها را برای شهروندان در آن نقاط کاهش دهیم و این مسأله از برنامه‌های ما خواهد بود.
غضنفری عنوان کرد: در بهشت زهرا(س) یک طبقه قبر به صورت رایگان است و دو طبقه دیگر آن نهایتا ۵میلیون تومان است. برای قطعاتی که قبور آن زیاد است نیز حدود ۷میلیون تومان در نظر گرفته شده که البته مصوب شورای شهر است. درباره قطعات قدیم و قبوری که احیا می شود و می تواند در اختیار خانواده متوفی قرار گیرد، در ناحیه یک یعتی قطعه یک تا ۱۱۲ اگر قبری خالی باشد طبقه ای ۲۵ میلیون تومان قیمت دارد.
امنیت قبور افزایش می یابد
او با بیان اینکه بهشت حضرت زهرا(س) حتما محل آرامش خانواده های متوفی خواهد بود، یادآور شد: تصمیمی برای توسعه ارامستان ها در ارامستان های ارامنه نداریم. همچنین درباره امنیت قبور باید این نکته را بگویم که دژبان ارتش در این نقطه مستقر است و ۲۲۰نفر دژبان در ۷۵۰هکتار بهشت زهرا(س) و همچنین حرم امام (ره) حضور دارند که البته شاید این برای یک میلیون و ۵۰۰ هزار قبر موجود کافی نباشد. در یک مدل جدید با ایجاد یک کلانتری در سطح سازمان ضریب امنیت را بالا خواهیم برد و از یگان حفاظت شهرداری نیز  به نحو بهتری برای ایجاد امنیت در سازمان استفاده خواهیم کرد.
نظارت بر سنگ قبور با اکیپ های انتظامات

مدیرعامل سازمان بهشت‌ زهرا(س) با تاکید بر اینکه عکس مکشوفه حجاب برای بانوان برروی سنگ ها ممنوع است، تصریح کرد: قریب ۲۰روز است اکیپی را برای انتظامات سنگ گذاشتیم که در دو اکیپ ۴نفره به صورت مداوم برای انتظامات سنگ  ها مستقر هستند . درباره نصب سنگ های دست دوم و تغییر در عرض و طول سنگها  نظارت می کنند و حتی انتظامات شب و یا شهردار شب را هم مستقر کرده ایم.
غضنفری ادامه داد: تمام سرویس های بهداشتی و اماکنی که کاربری عمومی دارند را بازسازی می کنیم تا فرسودگی آنها از بین برود.
او با بیان اینکه ۱۲۱هزار خودرو در جمعه گذشته وارد سازمان شدند، گفت: درحال تدبیر هستیم که سازمان را از این قفل ترافیکی خارج کنیم. درباره  خودروهای حمل پیکر هم اگر خانواده ها درخواست داشته باشند به صورت اختصاصی خودرو اعزام می شود اما به صورت‌ معمول خودروها ۴متوفی را  اعزام می کنند.
لزوم دگرگونی اجتماعی و  فرهنگی در سازمان بهشت زهرا(س)
غضنفری بیان کرد: محور گلزار شهدا قطب فرهنگی  سازمان خواهد بود که مدیریتی را از هر معاونت به صورت مستقل به آن تزریق کردیم. این گلزار می تواند قطب فرهنگی بی نظیری برای کشور باشد. ضمن اینکه سازمان در همه بخش ها نیاز به یک دگرگونی اجتماعی و  فرهنگی دارد.
او عنوان کرد: در هوشمندسازی سازمان غیر از خدمات روزمره به دنبال این هستیم که گویا سازی قطعات و بهشت گردی گلزار شهدا، کیوسک بهشت نت را برای سازمان مستقر کنیم و در قالب اپلیکیشن به شهروندان ارایه دهیم.
مدیرعامل سازمان بهشت‌ زهرا(س) تاکید کرد: از بخش خصوصی در جاهای مختلف استفاده می کنیم اما در جایی از خدمات که نیاز به درک سازمانی و حاکمیتی دارد، خودمان وارد کار می شویم.
مکانیزه کردن آبیاری فضای سبز؛ بزودی
غضنفری یادآور شد: بخش زیادی از فضای سبز  سازمان‌ نیاز به ترمیم دارد. مکانیزه کردن آبیاری فضای سبز نیاز جدی ما است و بزودی رقم می خورد. اصلاح کاشت گونه های مناسب فضا نیز انجام می شود. در بحث زیباسازی بصری نیز به زودی شاهد تغییرات ملموس خواهیم بود.
او ادامه داد: اولین پارکینگی که برای کم کردن بار ترافیکی اماده کردیم قطعه ۵۰ بود و تا آخر سال ۳۰هزار متر از فضای ما زیر بار تامین پارکینگ خواهد رفت. در حال حاضر سایت سازمان در روزهای آخر هفته بسته نمی شود. گلوگاه های فساد و نقطه ضعف سازمان در بسته شدن سایت در روزهای پایانی هفته بود. سعی می کنیم از یک سازمان درآمدی صرف به یک سازمان خدماتی تبدیل شویم.
مدیرعامل سازمان بهشت زهرا(س) با تاکید بر اینکه تقویت یگان انضباطی را در صدر برنامه ها قرار دادیم و به دنبال راه قانونی برای تقویت آن هستیم، بیان کرد: افرادی را که روی قبرها تکدی گری می کنند را شناسایی کردیم و با تقویت یگان حفاظت از اقدامات آنها جلوگیری می کنیم.
غضنفری با اشاره به اینکه با توجه به شیوع سویه جدید این سازمان آمادگی و ظرفیت پذیرش روزی ۴۵۰ تا۵۰۰ متوفی را دارد، اظهارکرد: امیدواریم شهروندان با رعایت پروتکل ها دچار مشکل نشوند.
وی ادامه داد: قیمت مقبره خانوادگی که حدود۳۰ قبر در آن جا می شود حدود ۷۵۰ میلیون تومان و برای مقبره هایی که ۵۰ قبر در آن جا می شود یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان است.
او درباره  ایستگاه های میانی برای اعزام خودروها برای حمل متوفیان هم گفت: یک پایانه در سطح شهر که پایانه ولیعصر است، وجود دارد  و دنبال این هستیم که این ایستگاه ها را به دو نقطه افزایش دهیم.
در پایان از چند پرسنل و کارگر برتر سازمان بهشت زهرا(س) تقدیر شد.