یکی از تخصص‌هایی که معمولاً افراد بیمار به آن مراجعه می‌کنند، تخصص جراحی عمومی است. در این مطلب قصد داریم شما را با خدماتی که ممکن است پزشکان متخصص این زمینه به شما ارائه بدهند آشنا کنیم. لطفاً تا انتهای این مطلب از دکتر آرمان عصاره با ما همراه باشید.

آشنایی با ابدومینوپلاستی

در صورتی که به دلایل مختلفی همچون کاهش وزن یا افزایش سن و یا موارد دیگر، پوست ناحیه شکمی شما به حالت شل و افتاده درآمده است و ظرافت و زیبایی ظاهری‌تان را به هم ریخته، می‌توانید با مراجعه به یک دکتر و مشورت با او، به زیبایی اندام خود کمک کنید.

ابدومینوپلاستی یک نوع درمان کلینیکی و از نوع جراحی است که به از بین بردن چربی‌ها و پوست اضافی در دیواره شکم می‌پردازد. مشابه این کار در لیپوساکشن انجام می‌شود، با این تفاوت که هدف لیپوساکشن فقط از بین بردن چربی‌ها است و با پوست اضافی بدن کاری ندارد. ابدومینوپلاستی از جمله درمان‌های رایج هم در زنان و هم در مردان است و بیشتر برای افرادی مناسب است که بدنشان با از دست دادن وزن زیاد یا بروز تغییراتی همچون بارداری، تغییرات زیادی داشته است. این تغییرات ممکن است با رعایت رژیم غذایی و داشتن ورزشی منظم از بین بروند، اما در برخی موارد اینگونه نیست.

یک نکته مهم در رابطه با این نوع جراحی این است که اگر خانم هستید و قصد بارداری دارید، بهتر است انجام این عمل را برای بعد از دوره زایمان موکول کنید. برای اطلاعات بیشتر در خصوص این نوع جراحی‌ها می‌توانید با دکتر آرمان عصاره مشورت کنید، دکتر عصاره با داشتن تجربه بالا در انجام این عمل‌ها می‌تواند بهترین مشاور در خصوص انجام آن‌ها و عوارضی که ممکن است ایجاد کند در اختیارتان قرار دهد.

 

Untitled1

Untitled2

جراحی‌های مربوط به دستگاه گوارش

برخی از عمل‌ها ممکن است صرفا به خاطر زیبایی نباشند و به علت بروز برخی از مشکلات، بیمار تن به عمل و تیغ جراحی بسپارد. جراحی سینه یکی از این نوع عمل‌ها است که در دو نوع درمانی و زیبایی انجام می‌شود. جراحی سرطان پستان را می‌توان یک نوع جراحی از نوع درمانی دانست. از جراحی‌های زیبایی هم می‌توان به کوچک کردن سینه مردان اشاره کرد.

یکی از مهم‌ترین بیماری‌هایی که پزشکان و جراحان عمومی به درمان آن می‌پردازند، بیماری‌های مربوط به دستگاه گوارش است. جراحی گوارش عملی است که برای رفع مشکلات گوارشی انجام می‌شود و از مهم‌ترین انواع آن می‌توان به جراحی معده، جراحی روده بزرگ و کوچک، کیسه صفرا و کولورکتال اشاره کرد. دو عمل مشهور دیگر وجود دارد که بیشتر برای لاغری بکار می‌روند. عمل اسلیو معده و عمل بای پس معده.

اسلیو معده یکی از انواع جراحی زیبایی است که در آن معمولا عمل به روش لاپاراسکوپی انجام می‌شود. در این عمل ۷۰ درصد از معده و غده تولید کننده هورمون گرسنگی برداشته می‌شود تا معده تقریبا به شکل یک موز درآید. نتیجه این عمل این است که فرد به مرور زمان لاغر خواهد شد.

بای پس معده هم یکی از انواع جراحی‌های مربوط به افزایش وزن و چاقی است. در این عمل مسیر مواد غذایی تغییر داده می‌شود و به جای اینکه لوله مری به معده متصل باشد، به روده وصل می‌شود. این عمل هم باعث لاغر شدن فرد به مرور زمان می‌شود. بای پس معده را می‌توان به دو روش لاپاراسکوپی و جراحی باز انجام داد. اینکه کدام نوع عمل برای بیمار مفید است، به تشخیص پزشک و براساس آزمایش‌های انجام شده خواهد بود.

 

جراحی تیروئید

یکی از خدمات دیگر جراحان عمومی جراحی تیروئید است. تیروئید غده‌ای در بخش جلوی گردن است که نقش مهمی در متابولیسم بدن دارد. ممکن است در برخی افراد در ناحیه گردن وجود غده‌ای را که باعث برآمدگی شده است را مشاهده کرده باشید. این همان تیروئید است که می‌تواند مشکلات و بیماری‌های را باعث شود.

در واقع تیروئید یک غده پروانه‌ای شکل است که کار آن ساختن هورمون‌های تیروئید و جاری ساختن آن‌ها در جریان خون است تا از این طریق به تمام بافت‌های مختلف بدن ارسال شود. این هورمون‌ها به بدن کمک می‌کنند تا گرم بماند و بخش‌هایی مچون مغز، قلب، ماهیچه‌ها و سایر اعضا بتوانند عملکرد مناسبی داشته باشند. انجام این عمل برای بیمارانی با گره‌های بدخیم تیروئید، بیمارانی با گره‌های خوش خیم تیروئید، بیماران دارای تیروئید بزرگ و بیماران با غده تیروئید پرکار توصیه می‌شود.

قبل از انجام جراحی شما باید با مشورت دکتر خود به سوالاتی مانند موارد زیر پاسخ دهید تا نهایتا بتوانید تصمیم بگیرید که نیاز به عمل دارید یا خیر. این سوالات عبارت‌اند از:

  1. چرا من به جراحی نیاز دارم؟
  2. آیا روش درمانی دیگری هم وجود دارد که برای من مناسب باشد؟
  3. چه بررسی‌هایی قبل از عمل جراحی باید انجام شود؟
  4. چگونه و براساس چه معیارهایی باید یک جراح را انتخاب کنم؟
  5. خطرات این جراحی برای شخص من چیست؟
  6. چه مقدار از غده تیروئید من باید برداشته شود؟
  7. آیا پس از عمل می‌توانم زندگی طبیعی داشته باشم؟

 

آشنایی با کلینیک دکتر آرمان عصاره

کلینیک دکتر عصاره یکی از کلینیک‌های جراحی لاپاراسکوپی در سطح شهر تهران است که تحت نظر دکتر آرمان عصاره فعالیت می‌کند. تمامی جراحی‌هایی که نام برده شد در این مرکز انجام می‌شوند. حتی خدمات بیشتر همچون جراحی‌های ناحیه مقعد هم در این مرکز ارائه می‌شوند. دکتر آرمان عصاره، متخصص جراحی لاپاراسکوپی پیشرفته و جراح عمومی با بیش از 12 سال فعالیت در کلینیک (کلینیک دکتر آرمان عصاره) جهت مشاوره، ویزیت و جراحی در خدمت شما هستند. شما می‌توانید یا به کلینیک مراجعه کرده و با دکتر درباره بیماری خود مشورت کنید، با مراجعه به سایت کلینیک به آدرس drasare.com برای برقراری ارتباط با دکتر عصاره اقدام کنید. همچنین از طریق وبسایت می‌توانید اطلاعات مفیدی راجع به انواع عمل‌ها از بخش آخرین مقالات کسب کنید. ضمنا برای آگاهی از شماره تلفن و آدرس کلینیک لطفا به وبسایت ایشان مراجعه فرمائید.