به گزارش اکونا پرس،
دکتر بهرام عین اللهی در جلسه شورای اداری رزن که در محل فرمانداری این شهرستان برگزار شد، گفت: رزن از دیرباز علما و مفاخر  بسیاری داشته و زادگاه آیت الله نوری همدانی است که افتخار بهره مندی از  از راهنمایی ها و روشنگری های این مرجع عالیقدر تقلید را داشته و خواهیم داشت.
 
 وزیر  بهداشت در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به توطئه های دشمنان علیه جمهوری اسلامی، گفت: دشمنان در تلاشند تا  هر روز یک مشکل جدید بر مسائل کشور بیفزایند. تحریم ها، فشارهای اقتصادی و جلوگیری از فروش نفت، نمونه هایی از تحمیل  این گونه مشکلات به جمهوری اسلامی است. 
 
وی افزود: حل مشکلات کشور به ویژه محرومیت زدایی و  تحقق عدالت نیازمند احساس مسئولیت همگانی است.  
 
وزیر بهداشت تصریح کرد: عطار  در پایان داستان  منطق الطیر، از این واقعیت پرده بر می دارد که سیمرغ همان سی مرغی اند که در جست و‌جوی حقیقت بوده اند. می خواهم از این داستان استفاده و اذعان کنم که سیمرغ، خود ما هستیم، شرایط کشور به سعی و همت ما وابسته است و  وقتی تلاش و فعالیت بیشتری کنیم، مشکلات کاهش می یابد و حل می شود. 
 
دکتر عین اللهی افزود: در جلساتی که یک ماه پیش با وزرای بهداشت در ژنو داشتیم، همه آنها به اتفاق ایران را کشوری موفق در حوزه سلامت می دانستند. 
 
وی افزود: در دوران دفاع مقدس، فداکاری های نیروهای حوزه سلامت را دیده بودیم،  اما برخی  همچنان باور نداشتند که این نیروها، ایثارگر، ازخود گذشته و جان برکفند؛ به طوری که دشمنان قبل از همه گیری کرونا سعی در تخریب جامعه پزشکی ایران داشتند. 
 
وزیر بهداشت ادامه داد: با این حال کرونا، روحیه ایثار و فداکاری نیروهای سلامت را پیش چشم همگان قرارداد تا  جایی که ۳۰۰ شهید مدافع سلامت، تقدیم کشور شد و صبر و صلابت خانواده های این شهدا  نقشی جاودانه بر صفحات تاریخ حماسه و ایثار به یادگار گذاشت.
 
 وی با اشاره به موفقیت های دانشمندان مؤمن، انقلابی و مبتکر کشورمان در تولید واکسن ایرانی کرونا خاطرنشان کرد: امروز واکسن های ایرانی در ۶ مجموعه با پلتفرم های روز دنیا تولید می شود و با وجود این خوداتکایی، می توانیم در مقابل تهدیدات، مقاومت و واکسن تولید کنیم که این  خود از افتخارات بزرگ نیروهای حوزه سلامت است. 
 
دکتر عین اللهی گفت: در جلسه شورای اداری استان همدان، مشکلات شهرستان رزن و خواسته های بحق مردم این شهرستان را مطرح و‌ پیگیری می کنیم. 
 
وی تاکید کرد: این حق مردم رزن است که  بیمارستانی کاملا مجهز و دارای امکانات پیشرفته داشته باشند. 
 
وزیر بهداشت تاکید کرد: بنده و همکارانم قول می دهیم برای تکمیل بیمارستان نیمه تمام رزن،  شبانه روزی تلاش کنیم تا این بیمارستان را در ترازی مطلوب به بهره برداری کامل برسانیم.
 
دکتر عین اللهی افزود: در این سفر حدود ۳۰۰ میلیارد تومان که صد در صد محقق می شود، به این طرح اختصاص یافته و امیدواریم سال آینده شاهد افتتاح  بیمارستان رزن باشیم. 
 
وی از بومی گزینی به عنوان بهترین راهکار برای حل مشکل نیروی انسانی پزشکی در کشور یاد کرد و افزود: نیروهای طرحی در مناطق مختلف کشور، ماندگار نیستند و پس از اتمام طرح،  منطقه را ترک می کنند. 
 
وزیر بهداشت گفت: با تجربه ۲۰ ساله ای که در وزارت بهداشت دارم، معتقدم بهترین روش حل مشکل نیروی انسانی، بومی گزینی است. بر همین اساس امسال ۲۰ درصد سهمیه مناطق بومی را به رشته پزشکی افزودیم‌ و در خصوص بومی گزینی در مقطع تخصصی هم اختیاراتی به دانشگاه های علوم پزشکی تفویض کردیم.