به گزارش اکونا پرس،

به نقل از مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، «مهدی مسکنی» در آیین افتتاحیه اولین نمایشگاه تخصصی ایران و پاکستان گفت: جمهوری اسلامی ایران و پاکستان از روابط دیرینه و ریشه مشترکات غنی تاریخی برخوردارند.

وی افزود: مقاومت شرکت‌های تجاری-بازرگانی ایران در برابر تحریم‌های ضدبشری بیانگر روحیه محکم و گامی در جهت پیشبرد اهداف انقلاب اسلامی است.

معاون امور‌ تعاون با بیان اینکه نامگذاری اماکن و خیابان‌ها در شهرهای مختلف ایران و پاکستان به نام مشاهیر یکدیگر بیانگر دوستی عمیق مردم دو کشور است، افزود: ایران و پاکستان به معنای واقعی با یکدیگر همکاری دارند و ما می‌خواهیم برای رفاه و بهبود بشریت و ملت‌های منطقه تلاش کنیم.

مسکنی از صادرات ۱۱۵ میلیون دلاری شرکت‌های تعاونی در ۳ ماهه اول سال ۱۴۰۱ با محوریت کشورهای عراق، روسیه، افغانستان، پاکستان و ترکیه خبرداد و افزود: امروز در این نمایشگاه شاهد حضور نمایندگان ۳۲ شرکت ایرانی متعلق به بخش تعاون، خصوصی و دانش‌بنیان هستیم.

وی روابط برادرانه و همسایگی ایران و پاکستان را الگویی برای سایر کشورها دانست و تأکید کرد: ما خواستار توسعه روابط اقتصادی و‌ تجاری با کشورهای همسایه هستیم.