به گزارش اکونا پرس،

فروشگاه‌های شهروند،یکی از بزرگ‌ترین مجموعه‌های خرده‌فروشی است که در طول سال‌ها بخشی از مایحتاج شهروندان تهرانی را تامین کرده است. امسال با برنامه‌ریزی شهرداری تهران این مجموعه در مسیر توسعه قرار گرفته و شعبه‌های جدید آن در تهران راه‌اندازی می‌شود. به گزارش همشهری، مدتی پیش خبر‌هایی از واگذار شدن برند شهروند به میان آمد ولی این واگذاری لغو شد و اکنون 45فروشگاه موجود شهروند باز هم یک مجموعه یکپارچه را تشکیل می‌دهند. از طرف دیگر با هماهنگی شرکت مترو در ایستگاه‌های جدید مکانی برای ایجاد فروشگاه درنظر گرفته می‌شود و در سایر ایستگاه‌ها بعد از بهره‌برداری و پس از بررسی فضا و امکانات حتما فروشگاهی راه‌اندازی خواهد شد. طرح فروش اقساطی و تحویل کالا در درب منزل نیز در حال نهایی شدن است. با داوود قربانیان، مدیرعامل شهروند در این‌باره صحبت کردیم.

چه تعداد فروشگاه به شبکه شهروند افزوده می‌شود و دلیل افزایش تعداد شعبه‌ها چه بود؟
۸شعبه جدید به مجموعه شعبه‌ها افزوده می‌شود. افزایش خدمات‌رسانی در مناطق مختلف پایتخت و شهرستان‌ها و شهرهای اطراف تهران، توسعه کسب‌و کار، ایجاد درآمد پایدار، اشتغال‌زایی، حمایت از تولیدات داخل و محصولات ایرانی و سهولت دسترسی شهروندان مناطق مختلف به کالای با کیفیت و قیمت مناسب، کاهش ترافیک و سفرهای غیرضروری و… از مهم‌ترین دلایل افزایش فروشگاه‌های زنجیره‌ای شهروند است. با توجه به تأکیدات شهردار محترم تهران درباره راه‌اندازی فروشگاه‌های شهروند، شعبه‌های جدید در محلات مختلف و با مساحت کمتر از هزار متر‌مربع با هدف دسترسی آسان و مناسب عموم شهروندان در کلانشهر تهران، سایر استان‌ها و شهرستان‌ها، راه‌اندازی می‌شوند.
امکانات فروشگاه‌ها برای دریافت و انبارکردن کالا‌ها کافی است یا به حمل‌ونقل دائمی از انبار‌هایی در نقاط دیگر شهر وابستگی روزانه دارند؟
تمام فروشگاه‌های کوچک شهروند در حد دپوی کالاهای اساسی و مورد نیاز مشتریان، دارای انبار و محل نگهداری هستند، با وجود این برای شعبه‌های کوچک‌تر، برخی فروشگاه‌های بزرگ به‌عنوان فروشگاه معین و هاب درنظر گرفته‌ شده تا کالای مورد نیاز فروشگاه‌های کوچک‌تر بدون وقفه تامین شود.
نیروی انسانی مورد نیاز در فروشگاه‌های جدید چگونه و طبق چه مقرراتی جذب می‌شوند؟
نیروی جدیدی جذب نشده است. این فروشگاه‌های جدید با مدیریت هزینه، استفاده از نیروهای موجود و تکیه بر توان و ظرفیت داخلی منابع انسانی شهروند راه‌اندازی می‌شوند.
آیا زمینه توسعه شعبه‌های شهروند به استان‌های همسایه تهران مهیاست و مانع قانونی یا نیاز به کسب موافقت دستگاه‌ها، وجود ندارد؟
برای توسعه شهروند در اقصی نقاط تهران و سایر کلانشهرها هیچ منع قانونی وجود ندارد و هم‌اکنون با برخی استان‌ها و کلانشهرهایی همچون زاهدان، اراک، اهواز، مشهد و... در حال مذاکره هستیم. همچنین طرح توسعه مشارکتی شهروند با سایر شرکت‌ها و فعالان اقتصادی برای راه‌اندازی شعب جدید در قالب فروشگاه‌های محلی(شهروند‌محله) و فرانچایز (جذب مشارکت) از طریق سایت شهروند درحال حاضر امکانپذیر است.

فروشگاه‌های‌ جدید شهروند
چیتگر
شمس‌آباد (مجیدیه شمالی)
خیابان عباسی(میدان قزوین)
کوی لاله (سوهانک، انتهای بلوار ارتش)
یافت‌آباد
سعادت‌آباد
استان البرز(کرج، خیابان شهید بهشتی، نرسیده به میان‌جاده)
صفا‌دشت کرج