به گزارش اکونا پرس،

به گزارش مرکز روابط‌عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، «رحیم سرهنگی» در همایش ملی مدیران، افق بهره‌وری و اشتغال وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با تأکید بر ضرورت همسویی و هم‌جهتی مدیران ستادی و استانی وزارتخانه و سازمان‌های تابعه اظهار داشت: تحقق اهداف مهم وزارتخانه صرفاً از طریق هماهنگی بین حوزه سیاستگذاری با حوزه اجرا و عمل امکان‌پذیر است.

سرهنگی با اشاره به نظم و همکاری کلیه اعضای بدن انسان به عنوان یک سیستم افزود: ناهماهنگی یکی از اعضا، کل سیستم را تحت تأثیر قرار می‌دهد.

وی با اشاره به وعده دولت مبنی بر ایجاد یک میلیون فرصت شغلی در هر سال تأکید کرد: اشتغال عنصر کلیدی توسعه اجتماعی، اقتصادی و فرهنگی هر جامعه است و همه حوزه‌های وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی به نوعی با این مقوله مهم در ارتباط هستند لذا نقش وزارتخانه در این زمینه بسیار مهم است.

رئیس مؤسسه کار و تأمین اجتماعی با اشاره به مدل زیست‌بوم ملی اشتغال خاطرنشان ساخت:  این مدل تاکید می‌کند که اشتغال شکل نمی‌گیرد مگر این‌که تمام عناصر مربوط به آن به صورت هماهنگ عمل کنند.

سرهنگی با اشاره به ضرورت توجه به هرم خُرد یا دانایی در حوزه‌های تصمیم‌گیری و اجرا گفت: در  قاعده این هرم داده‌های خام قرار دارد که از طریق ارتباط بین آن‌ها، اطلاعات شکل می‌گیرد.

وی ادامه داد: این اطلاعات پس از تجزیه و تحلیل به دانش تبدیل می‌شود و ارتباط بین دانش و به‌کارگیری آن همان خرد و دانایی است.

سرهنگی از تعیین اولویت‌های سال ۱۴۰۲ بر اساس برنامه‌های دولت سیزدهم با تمرکز بر ایجاد یک میلیون فرصت شغلی در هر سال به عنوان هدف اصلی این هم‌اندیشی نام برد و افزود: شناسایی مسائل و چالش‌ها و تبیین اولویت‌های کاری، تبادل تجربه بین بخش‌های ستادی و استانی و ایجاد همدلی و همسویی بین ارکان مختلف وزارتخانه از دیگر اهداف این همایش می‌باشد.