به گزارش اکونا پرس،

سعید خطیب زاده سخنگوی وزارت خارجه در نشست خبری خود  با اصحاب رسانه گفت: فردا وزیر خارجه هند که در سفری به روسیه برای اجلاس وزرای خارجه عضو سازمان شانگ‌های عازم مسکو است، چند ساعتی در تهران توقف خواهد داشت و با وزیر امور خارجه کشورمان ملاقات خواهد کرد.

او افزود: وزیر خارجه هند در این سفر با محمد جواد ظریف دیدار خواهد کرد.

سخنگوی وزارت خارجه تصریح کرد: سفر‌هایی هم برای آقای ظریف در نظر گرفته شده است که پس از نهایی شدن اطلاع‌رسانی می‌شود.

خطیب زاده تاکید کرد: ایران در حوزه امنیت ملی خود با هیچ کسی شوخی ندارد و این موضوع با شفافیت و از تمامی مجاری ممکن به اطلاع همسایه ما در خلیج همیشه فارس « امارات » رسیده است.

وی با اشاره به سفر وزیر خارجه سوئیس به تهران گفت: این سفر مربوط به روابط ایران و آمریکا نیست، سیاست ما در مورد آمریکا مشخص است و تغییری نکرده است. برخی از گمانه زنی هایی که در این زمینه منتشر می‌شود، صحیح نیست.

سخنگوی وزارت خارجه تصریح کرد: سفر وزیر خارجه سوئیس در چارچوب سفر‌های عادی است که اتفاقا به دلیل کرونا تاخیر افتاده بود؛ سوئیس حافظ منافع آمریکاست، اما در عین حال حافظ منافع ایران در آمریکا هم هست.

خطیب زاده اظهار کرد: بیانیه منتشر شده در شورای امنیت سازمان ملل، که یک بیانیه ریاستی بود، برای ایران و اعضای باقی مانده در برجام یک دستاورد بزرگ بود، در این بیانیه به عدم اهلیت ایالات متحده به عنوان یک عضو برجام اشاره قطعی شده است.

وی ادامه داد: همچنین دستیار ویژه وزیر امور خارجه و نماینده ویژه ایران در امور افغانستان سفری را به این کشور داشت که سفر پرباری بود و با تمامی مقامات افغانستانی ملاقات کرد، همچنین دستیار ویژه وزیر و نماینده ویژه ایران در امور سوریه و یمن سفری را به ژنو داشت که با اعضای ضامن روند آستانه در حاشیه نشست قانون اساسی سوریه ملاقات و گفت‌وگو کرد.

این خبر در حال تکمیل است...