به گزارش اکونا پرس،

علی ربیعی روز سه شنبه در نشست خبری که به صورت آنلاین برگزار شد، با قدردانی از حضور باشکوه مردم در راهپیمایی ۲۲ بهمن، این روز را فرصتی برای تبیین آموزه‌های دوران ساز امام خمینی (ره) توصیف کرد و گفت: مراسم امسال آخرین مراسم برگزاری جشن پیروزی انقلاب در دولت دوازدهم و در آستانه قرن جدید و در پایان سقوط فشار حداکثری بود.

 وی ادامه داد: دولت یازدهم و دوازدهم با همه توان و تدبیر، همه تلاش خود را به اجرایی ساختن آرمان‌های شناخته شده انقلاب اسلامی در خصوص استقلال و آزادی و جمهوریتی در پرتو آموزه‌های اسلامی و دو حق سرنوشت مهم یعنی "حق تعیین سرنوشت مردم در داخل و عرصه های بین‌المللی و جهانی و حق تعیین سرنوشت خود ملت ایران به کار برده است.

ربیعی خاطرنشان کرد: دولت بر مبنای یک تفسیر اصیل برای تحقق معنای واقعی استقلال و اجتناب از مترادف گرفتن استقلال با انزوا، در مقابل وابسته شدن کشور یا افزایش تاثیرگذاری‌های خارجی یا تسلیم شدن در مقابل یاغی‌گری‌ها مقاومت کرده و با برنامه ریزی‌های صحیح، منطقی و عقلانی برای استقلال ایران پای فشرده است.

 سخنگوی دولت خاطرنشان کرد: این معنا را نه با سیاست‌های انزواگرایانه بلکه با سیاست ‌هایی که در عرصه‌های بین المللی با تعامل سازنده در صحنه های بین المللی به فعالیت پرداخته، دنبال کرده ایم.

وی افزود:‌ امروز تحت تاثیر کشوری قرار نگرفتیم و جهان ایران را همچنان کشوری دارای منطق و حق می‌شناسد.

حاشیه‌سازی‌ها اجازه نداد داستان‌های مقاومت مردم به درستی روایت شود

سخنگوی دولت با اشاره به سه شکست دولت یاغی آمریکا در شورای امنیت، دو شکست در دادگاه لاهه و یک شکست در آژانس بین المللی در دولت دوازدهم بودن اینکه ذره‌ای استقلال ایران در جهان مخدوش شود، گفت: در استقلال اقتصادی به رغم تحریم‌ها و جنگ اقتصادی ظالمانه ما با مقاومت در مقابل این فشارها حتی با افزایش رشد مواجه شدیم. هرچند حاشیه‌سازی‌های زیاد مجال نداد تا داستان‌های مقاومت به درستی روایت شود.

دستیار ارتباطات اجتماعی رییس جمهوری در بخش دیگری از سخنانش به اشاره به مصوبات دولت گفت: یکی از موضوعاتی که در جلسات متعدد دولت مورد بحث قرار می‌گرفت مسائل استان‌های مرزی و برخی استان‌ها که مسائلی از قبل حل نشده متعددی دارند، بوده است. استان خوزستان با توجه به مقاومت ۸ ساله مردم و نقش آنها در امنیت و سرافرازی ایران همواره برای دولت پراهمیت بوده است.

وی ادامه داد: به منظور حل مسئله فاضلاب در شهرهای استان خوزستان و کمک به طرح‌های آب‌رسانی روستایی تفاهم نامه‌ای بین وزارت نیرو و ۸ بانک برای ۸ شهر در استان خوزستان روز شنبه ۲۵ بهمن ماه امضا شد که براساس این تفاهم‌نامه ۱۹۴۰ میلیارد تومان برای فاضلاب و ۲۵۰ میلیارد تومان برای آب‌رسانی روستایی در مجموع ۲۱۹۰ میلیارد تومان تسهیلات بانکی در نظر گرفته شد.

ربیعی تصریح کرد: در ستاد اقتصادی دولت روز یکشنبه رییس سازمان برنامه و بودجه گزارشی از جلسه‌ای که با جمعی از نمایندگان مجلس برگزار شده بود، ارائه کرد و به همین منظور هیات دولت جهت تامین نظر نمایندگان مجلس شورای اسلامی در خصوص لایحه بودجه سال ۱۴۰۰ کل کشور، بررسی و اصلاح آن را در دستور کار خود قرار داد.

 تلاش شد موارد مهم اختلافی بودجه در یک تفاهم دوجانبه اصلاح شود

سخنگوی دولت با بیان اینکه بودجه در سقف کل  ۸۵۴.۶ هزار میلیارد تومان قرار گرفت، گفت: در لایحه اصلاحی از ۲۶۲.۶ واگذاری دارایی‌های مالی و ۲۲۵.۱ واگذاری دارایی‌های سرمایه‌ای و ۳۶۶.۹ سایر درآمدها  و به اندازه ۴۰ هزار میلیارد تومان صرفه جویی لحاظ شد. تلاش شده است تا موارد مهم اختلافی به نحوی مورد توجه قرار گیرد و در یک تفاهم دو جانبه اصلاح شود.

دستیار ارتباطات اجتماعی رییس جمهوری با اشاره به تصویب کلیات لایحه اصلاحی بودجه ۱۴۰۰ در مجلس گفت: به نمایندگی از دولت تشکر خودم از نمایندگان مجلس شورای اسلامی را اعلام می‌کنم.

آیین نامه سامانه تدارکات الکترونیکی تصویب شد

سخنگوی دولت با اشاره به تصویب آیین‌نامه سامانه تدارکات الکترونیکی، گفت: براساس این مصوبه در راستای سیاست‌های کلی اقتصاد مقاومتی، ایجاد شفافیت مالی، مبارزه با فساد، برقراری محیط رقایت‌پذیر سالم و عدالت اقتصادی است که برگزاری مناقصات و دیگر معامله کنندگان بخش عمومی و کلیه موسسات دولتی یا نهادهای عمومی غیردولتی باید در چارچوب سامانه تدارکات الکترونیکی دولت باشد.

وی اضافه کرد:‌ در بخشی از این مصوبه الزام و اجازه دادن آگهی‌های دولتی به مطبوعات نادیده گرفته شده بود. با توجه به اهمیت تقویت مطبوعات اندکی پس از جلسه این غفلت مورد توجه قرار گرفت و معاون اول محترم اصلاح مصوبه را در دستور کار روز چهارشنبه جلسه هیات دولت قرار دادند و قطعا مصوبه اصلاح خواهد شد.

 ادامه دارد ...