به گزارش اکونا پرس،

به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه 19،حسین اخگرپور معاون اجتماعی و فرهنگی گفت: در راستای کاهش مصرف دخانیات، سیگار و قلیان و با هدف ارتقاء سلامت شهروندان با مشارکت کانون پیشگیری از دخانیات خانه سلامت بهمنیار مشاوره های ترک دخانیات به شهروندان ارائه می کند.

او ارائه مشاوره های ترک دخانیات را گامی مثبت در این زمینه ارزیابی کرد و افزود:  ایجاد بسترهای لازم برای کاهش گرایش به مصرف مواد دخانی در کنار افزایش انگیزه برای ترک آن از مهمترین برنامه های این کانون در منطقه است.

به گفته این مسئول برهمین اساس کلاس های آموزشی با مضامین خطرات آسیب های استعمال قلیان و سیگار به منظور حساس سازی شهروندان برگزار می شود. 

ضمن اینکه در قالب نمایش نیز برنامه هایی با مشارکت فراموز نفس پاک برای نهادینه سازی نه به دخانیات در بین کودکان اجرا می شود.

اخگرپور با اشاره به اینکه  خدمات  توسط روانشناسان ارائه می شود خاطر نشان کرد: شهروندان می توانند برای بهره مندی از این خدمات روزهای دوشنبه از ساعت 10 لغایت  13با مراجعه به خانه سلامت سرای محله بهمنیار  به صورت حضوری و یا تماس با شماره های 55511008،09362891915 به صورت تلفنی از این خدمات بهره مند شوند.

معاون شهردار منطقه از فعالان در این حوزه دعوت کرد تا با به اشتراک گذاشتن نظرات خود در گسترش فعالیت های این کانون که در کاهش آسیب ها و بیماری های مزمن از جمله سرطان موثر است  همکاری و مشارکت کنند.

براساس این گزارش کانون پیشگیری از دخانیات این منطقه موسوم به کانون پاد دارای 198 نفر عضو است.