به گزارش اکونا پرس،

به نقل از روابط عمومی اداره کل محیط زیست و توسعه پایدار شهرداری تهران؛ «حلیا سادات حسینی» با بیان اینکه نقاط قوت و ضعف آموزش محیط زیست در مدارس مورد ارزیابی قرار گرفته است گفت: در جلسات کارگروه کمیته بهداشت، آموزش و توانمندسازی دانش آموزان با اولویت مهارت آموزی مطرح و در دستور کار شهرداری تهران قرار گرفته است. 

مدیر کل محیط زیست و توسعه پایدار شهرداری تهران با بیان اینکه معتقدم دوره پیش دبستان در آموزش و پرورش می تواند یکی از بهترین راه های رسیدن به اهداف آموزش محیط زیست در ابعاد مختلف باشد اظهار داشت: اولین دوره این لیگ آذر ماه برگزار و در اردیبهشت ماه همزمان با هفته زمین پاک اختتامیه این لیگ برگزار مى شود. 

وى با بیان اینکه آموزش و ترویج فرهنگ محیط زیستی از عوامل اصلی حفظ محیط زیست است و باید این فرهنگ به تمام اقشار جامعه تسری پیدا کند تا تک تک افراد جامعه در قبال محیط زیست احساس مسئولیت کنند ،گفت: این لیگ با هدف آموزش مهارت های مورد نیاز برای حفظ محیط زیست به عنوان یک مسئولیت انسانی و اخلاقی برای مقطع پیش دبستانی اجرایی می شود.

حسینی در ادامه یادآور شد: بر این اساس کتاب تدوین شده سازمان حفاظت محیط زیست در پیش دبستانی های بیش از ١٢٤ ناحیه شهر تهران بصورت تخصصی و مهارت محور آموزش داده خواهد شد .