به گزارش اکونا پرس،

به نقل از روابط عمومی سازمان بهشت زهرا (س)، کتاب "ره توشه بهشت" با حضور مدیر عامل، معاونین و مدیران سازمان بهشت زهرا (س)، مولف کتاب و خانواده معظم شهید اقتدار و امنیت، سید محمود میرحسینی در آستانه هفته کتاب و کتاب‌خوانی و در نوزدهمین هفته دوشنبه‌های تعالی رونمایی شد.

جواد تاجیک، مدیر عامل سازمان بهشت زهرا (س) در این مراسم گفت: کتاب "ره توشه بهشت" یک راهنمای کاربردی برای بازماندگان اموات است که با هدف احیاء آداب و سنت های اسلامی تشییع، تدفین و سوگواری برای آرامش اهل قبور تالیف شده است.

تاجیک بر لزوم پافشاری بر انجام آداب و سنت های اسلامی در برگزاری آیین تشییع، تدفین و سوگواری اهل قبور و همچین فراهم کردن بستر لازم برای اجرای این سنت ها تاکید کرد و گفت: اگر از گذشته فرهنگسازی صورت می گرفت و هزینه های مربوط به برگزاری مراسم های سوگواری صرف امورات عام المنفعه می شد؛ امروز شاهد مسابقه نامیمون خانواده ها و تجمل گرایی در مراسم های ترحیم و ساخت سنگ قبور نامتعارف نبودیم.

مدیرعامل سازمان بهشت زهرا(س) با بیان اینکه آرامستان محل تذکر است و طبق فرمایش امیرالمومنین(ع) یاد مرگ، دل و جان را زنده می کند و اراده ها را برای بهتر زندگی کردن قوی تر می سازد، تصریح کرد: امیدواریم علاوه بر تالیف کتاب "ره توشه بهشت" بتوانیم خانواده های متوفیان را نیز در آیین تشییع اموات در سطح شهر و  تغسیل و خاکسپاری سهیم کنیم.

وی افزود:‌ آرامستان مدرن تهران در دوره طاغوت با هدف فاصله گرفتن جامعه از سنت‌های الهی و دور انداختن اموات از زندگی اجتماعی، در بیرون شهر احداث شد و امروز نیز با گذشت بیش از چهار دهه از پیروزی انقلاب اسلامی و اتفاقات خوبی که برای احیاء سنت های الهی در جامعه روی داده اما نسبت به موضوعات فرهنگی و دینی  اموات در آرامستان بهشت زهرا(س) کم توجهی صورت گرفته است.

همچنین علیرضا رجبی، مولف کتاب "ره توشه بهشت" نیز ضمن قدردانی از مساعدت سازمان بهشت زهرا (س) برای انتشار کتاب "ره توشه بهشت" گفت:‌ رواج دیدگاه های پوچ گرایه در ارتباط با اموات به دلیل فاصله گرفتن از سنت های اسلامی و سیره اهل بیت (ع) یکی از دغدغه هایی است که امروز در جامعه با آن مواجه هستیم.

وی با بیان اینکه کتاب "ره توشه بهشت" پس از انجام کارهای تحقیقاتی با نگاه هوشمندانه سازمان بهشت زهرا (س) و بر اساس معیارهای این سازمان چاپ و به مرحله انتشار رسید، تصریح کرد:‌ کتاب "ره توشه بهشت" پس از انجام یک سال و نیم کار تحقیقاتی و با استناد به حدود ۷۰ منبع معتبر گردآوری شده است. با این اوصاف می توان این کتاب را جامع ترین کتاب در رابطه با اموات دانست.

رجبی با اشاره به اینکه در کتاب "ره توشه بهشت" مراحل مختلف مواجهه بازماندگان با اموات از جمله مراحل پیش از خاکسپاری، زمان خاکسپاری، پس از خاکسپاری و شب اول قبر تشریح شده است، افزود:‌ یکی از ویژگی های پنهان کتاب "ره توشه بهشت" این است که یاد مرگ را که به فرموده امام رضا (ع) برترین عبادت است در انسان ها زنده می کند. 

وی بیان کرد:‌ فضاسازی فرهنگی در آرامستان بهشت زهرا(س) باید به گونه ای باشد که مراجعین را راجع به مقوله مرگ به تفکر وا دارد و این فضا سازی با رایزنی هایی که با سازمان بهشت زهرا(س) انجام شده صورت خواهد گرفت.

همچنین پدر شهید مدافع اقتدار و امنیت، سید محمود میرحسینی نیز طی سخنانی ضمن محکومیت جنایت های رژیم صهیونیستی علیه مردم مظلوم غزه با حمایت های نظام سلطه و به سردمداری آمریکا گفت: اگر چه جنایت های رژیم صهیونیستی دردآور و زجر آور است اما اگر میلیون ها دلار هم هزینه می شد شاید امروز آگاهی شکل گرفته نسبت به ماهیت ضد انسانی و کودک کش رژیم صهیونیستی در سطح بین الملل شکل نمی گرفت.

یادآور می‌شود، پروژه‌های سازمان بهشت زهرا(س) هر هفته روزهای دوشنبه در قالب طرح "دوشنبه‌های تعالی" رونمایی و افتتاح می‌شوند و این روند تا پایان سال ادامه خواهد داشت.