به گزارش اکونا پرس،

به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه 19، تورج فرهادی با اشاره به اینکه بزرگراه آزادگان یکی از شریان های اصلی شهر تهران است و حجم تردد به ویژه عبور و مرور ماشین‌های سنگین در آن بسیار بالاست بیان کرد:تخریب روکش آسفالت بزرگراه آزادگان به علت عبور ماشین آلات سنگین و نامناسب بودن زیرسازی در طی سال‌های اخیر مشکلات متعددی را برای شهروندان ایجاد و مدیریت شهری را با حجم زیادی از پیام‌های مردمی در سامانه‌ ارتباط مردمی ۱۳۷ پلاس در این خصوص روبرو کرد.

وی ادامه داد: با توجه به درخواست های مکرر شهروندان، پس از چندین سال و در راستای ارتقای ایمنی شهری وافزایش رضایتمندی شهروندان این عملیات در محور آزادگان انجام شد.

شهردار منطقه با تأکید بر اینکه با اجرای طرح ترمیم و نگهداشت آسفالت بزرگراه آزادگان تا ۱۲ سال به عمر آسفالت این شریان افزوده می‌شود خاطر نشان کرد: این عملیات با صرف  24 هزار 360 تن آسفالت به صورت مکانیزه در 72 هزار 500 متر مربع از تندروها و 26 هزار متر مربع از کندروها به صورت برداشت 10 سانت خرابی، نظافت، قیرپاشی و سپس پخش دو لایه آسفالت انجام شده است.

این مسئول یاد آور شد با توجه به حجم فراوان ترافیک و عبور خودروهای سنگین در بزرگراه آزادگان این عملیات با اجرای اقدامات ایمنی از آبان ماه سال گذشته آغاز شده و به دلیل تداخل ترافیکی بخشی اندکی از عملیات باقی مانده که انجام خواهد شد.