به گزارش اکونا پرس،

به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه 13،  محمد هادی علی احمدی  شهردار منطقه گفت : مدیریت شهری منطقه اهتمام ویژه‌ای برای حل مسائل و مشکلات بافت فرسوده دارد که از این‌رو اداره نوسازی حوزه معاونت شهرسازی و معماری منطقه با در نظر گرفتن تمهیدات ویژه در خصوص بافت های فرسوده با داشتن شروط ریزدانگی، نفوذناپذیری و فرسودگی و... اقدامات موثری را پیش‌بینی کرده است. 

وی ،  در الویت قرارگرفتن پروندهای شهرسازی مربوط به بافت فرسوده در حوزه معاونت شهرسازی و معماری منطقه13 را از جمله این اقدامات عنوان کرد و افزود:  این امر موجب کم شدن مدت زمان صدور پروانه برای این قبیل پرونده ها شد.

شهردارمنطقه13،  رونق ساخت‌و‌ساز‌ به‌ویژه در بافت‌های فرسوده را نتیجه همین سیاست و رویکرد دانست و اعلام کرد: اقدامات صورت گرفته درحوزه نوسازی با همین رویکرد در دستور کار قرار گرفته که نتیجه تلاش ها در این حوزه منجر به  رشد بیش از ۱۰۰درصد نوسازی در بافت فرسوده منطقه در مقایسه با مدت مشابه خود در سال های گذشته شده است.

به گفته شهردار منطقه 13،با پیگیری و همت اداره نوسازی معاونت شهرسازی و معماری منطقه13 جبران عقب ماندگی در سال های گذشته با جدیت تمام در دستور کار قرارگرفته است.

وی افزود: تشکیل اداره نوسازی در این دوره از مدیریت شهری  که با تلاش سازمان نوسازی شهر تهران  صورت پذیرفت، نقش چشم گیری در جهت تشویق مشارکت شهروندان در نوسازی بافت فرسوده داشته است.

محمد هادی علی احمدی خاطر نشان کرد: اکنون ، فرآیند ساخت‌وساز در بافت فرسوده محلات صفا، اسدی، زاهد گیلانی و... رو به توسعه است و با تمهیدات پیش‌بینی‌شده، امیدواریم تا پایان سال جاری  به حد نصاب اعلام شده در برنامه ابلاغی دست پیدا کنیم.