به گزارش اکونا پرس،

به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه ۳، این جشنواره با مشارکت معاونت های امور اجتماعی و فرهنگی، خدمات شهری و محیط زیست شهرداری منطقه ۳ و اداره آموزش و پرورش منطقه برگزار شد. 

حمید جوانی شهردار منطقه ۳ در حاشیه این برنامه به وظایف ارگان‌ها، نهادها و سازمان‌های متولی در بحث هوای پاک اشاره کرد و گفت : وظایف کلیه دستگاه ها در مقوله هوای پاک مشخص است و برای حل این مسئله که در حال حاضر به یکی از معضلات بزرگ شهر تهران تبدیل شده ، یک عزم جدی و ملی نیاز است . 

جوانی در ادامه گفت : شهرداری تهران در دو سال گذشته اقدامات ارزنده ای در مقوله هوای پاک انجام داده که میتوان به سفر شهردار تهران به چین و خریداری واگن های مترو و اتوبوس ، ورود تاکسی های برقی به ناوگان تاکسیرانی در چند روز گذشته اشاره کرد ،  همچنین در مقوله توسعه خطوط مترو کلنگ زنی خط جدید مترو و افتتاح مترو پرند از دیگر اقدامات شهرداری در این زمینه بوده است.

  "حلیا سادات حسینى" مدیر کل محیط زیست و توسعه پایدار شهردارى تهران در این مراسم با اشاره به اهمیت نام گذارى روز هواى پاک گفت: این روز به منظور ایجاد توجه و حساسیت بیشتر مردم جامعه به موضوع آلودگی هوا در سال ۱۳۷۴ نام گذارى شد چرا که کلید اصلی کاهش آلودگی هوا، مشارکت مردمی و افزایش هماهنگی بین بخشی است. 

وى خطاب به دانش آموزان حاضر در این جشنواره تاکید کرد: به عنوان نسل آینده مطالبه گر باشید و ضمن مشارکت در اجراى نقش شهروندى در کاهش آلودگى هوا از مسئولین هم تحقق وظایف تعیین شده در کاهش آلودگى هوا را مطالبه کنید. 

حسینى در پایان اظهار داشت: برخوردارى از هواى پاک میسر نخواهد بود مگر، سیاست‌گذاران و تصمیم‌گیرندگان، عموم مردم و نقش‌آفرینان در یک ساختار هماهنگ در راستای کاهش آلودگی هوا پشتکار و پیگیری داشته باشند و از برنامه‌ها و سیاست‌های تضمین‌کننده هوای پاک حمایت کنند.

اجرای برنامه گروه سرود نجم الثاقب، خلاق شو با محوریت محیط زیست، گروه های ورزشی و کودک ماهک، غرفه های آموزشی، گریم کودک، نقاشی با موضوع هوای پاک، اهدای جوایز ، برگزاری مسابقات متعدد و ده ها برنامه مفرح دیگر از بخش های مختلف این جشنواره بود .

در پایان این جشنواره، از فعالین محیط زیست منطقه ۳  با حضور ۱۲۰۰ نفر از دانش آموزان پایه ابتدایی دختر و پسر، والدین دانش آموزان، اولیا مدرسه و شهروندان تقدیر شد. 

جشنواره پنجره ای رو به آبی آسمان با حضور حمید جوانی شهردار منطقه ۳ ، حلیا سادات حسینی مدیرکل محیط زیست ‌توسعه پایدار شهرداری تهران،  و جمعی از مدیران منطقه در بوستان ملت برگزار شد.