به گزارش اکونا پرس،

به نقل از روابط‌عمومی معاونت فنی و عمرانی شهرداری تهران، هادی حق‌بین معاون فنی و عمرانی شهرداری تهران با همراهی حمید نجاری اصل سرپرست شرکت خاکریزآب و جمعی از مدیران ارشد معاونت فنی و عمرانی شهرداری تهران از پروژه‌های در دست اقدام شرکت خاکریز آب (پروژه‌های کانال شایق، رودخانه کن، مجرای الهیه و ازگی، لوله رانی مخصوص و پروژه حفاری مکانیزه (TBM)) بازدید کرد و در جریان آخرین پیشرفت فیزیکی این پروژه‌ها قرار گرفت.

 وی در حاشیه این بازدید ضمن تمجید از اقدامات صورت‌گرفته در خصوص مقابله با سیلاب‌های احتمالی و توسعه زیر ساخت‌های شهری با اشاره به اعتبارات این شرکت، اظهار داشت: هدف‌گذاری مجموعه فنی و عمرانی شهرداری تهران این است که با افزایش ۳۰۰ درصدی بتوانیم بخشی از عقب‌ماندگی‌ها را در این دوره مدیریت شهری جبران کنیم.

 وی ادامه داد: با توجه به زیرساخت های شهری و به صورت خاص، موضوع احداث و نگهداشت تونل ها و کانال های اصلی جمع آوری آبهای سطحی از اولویت های مد نظر است که امیدواریم با تامین منابع کافی و حمایت شورای محترم شهر تهران تغییرات محسوسی را در هر دو بخش احداث و نگهداشت شاهد باشیم.

 معاون فنی و عمرانی شهرداری تهران تصریح کرد: خوشبختانه ظرفیت خوبی در شرکت خاکریزآب وجود دارد و مؤسسه فاطر به‌عنوان یک مجموعه تخصصی برای انجام کار و همچنین مشاور پروژه ، با رویکرد جهادی و انرژی مثبت و همگرایی مطلوب، امکان و ظرفیت تحول را در این راستا خواهد داشت.

 حق‌بین تأکید کرد: باید مطالبات پیمانکار و مشاور را به‌صورت ویژه‌تر دنبال کرد، بر اساس پیگیری‌های این حوزه از شورای محترم اسلامی شهر ۸۰۰ میلیارد تومان اعتبار به شرکت خاکریز آب اختصاص‌داده‌ شده و امیدواریم با تامین منابع کافی، بخشی از عقب ماندگی ها جبران شود.