به گزارش اکونا پرس،

به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه ۱۵، محمد شیری شهردار منطقه ۱۵ با آرزوی قبولی طاعات و عبادات شهروندان در این ماه عزیز و گرامیداشت روز جهانی قدس گفت: پاکسازی مسیر راهپیمایی، حذف موانع فیزیکی و ترافیکی و نظافت مسیر پیش از آغاز مراسم  و پس از آن در چهاراه ولیعصر(عج) تا ضلع شمال میدان انقلاب از اقدامات انجام شده این روز بود.

شیری ادامه داد: با اعزام عوامل خدمات شهری و بهره گیری از تجهیزات و ماشین آلات لازم نظیر خودرو حمل  و جمع آوری پسماند مسیر قدم‌های راهپیمایان نظافت و پاکسازی شد.

او در ادامه به اقدامات اداره مدیریت پسماند در مراسم راهپیمایی روز قدس اشاره کرد  و افزود: آموزش و معرفی اپلیکیشن شهرزاد با هدف اجرای طرح نوماند، اصلاح الگوی مصرف و بهینه سازی پسماندهای خشک از مبدأ  توسط کارشناسان آموزش و اطلاع رسانی اداره مدیریت پسماند منطقه، توزیع بروشور، کیسه های  پارچه‌ای بین شهروندان و نصب بنر اطلاع رسانی جهت معرفی هرچه بهتر اپلیکیشن شهرزاد و اپ نوماند از جمله این اقدامات است.

به گفته او؛ عوامل اداره مدیریت پسماند به همراه تیم اجرایی با استقرار ۵ خودروی نوماند، و نیز جانمایی ۱۰ عدد مخزن ۲۴۰ لیتری در مسیر راهپیمایی و توزیع ۵۰ کیلو گرم کیسه جمع آور پسماند به شهروندان در طول مسیر خدمات‌رسانی کردند.

شهردار منطقه در ادامه به حضور پرشور کانون‌های نوجوانان محلات و شهرداران مدارس منطقه در راهپیمایی روز  جهانی قدس اشاره کرد و گفت: شهروندان جنوب شرق پایتخت از ۱۳ نقطه تعیین شده منطقه به مراسم راهپیمایی سراسری روز قدس اعزام شدند. 

همچنین مراسم راهپیمایی روز جهانی قدس از ساعت ۱۰ و نیم در محله خاورشهر مقابل مسجد علی بن موسی‌الرضا(ع) برگزار و در پایان مراسم حاضران طی بیانیه در حمایت از مردم مظلوم فلسطین از رژیم غاصب صهیونیستی ابراز انزجار کردند. شهروندان مومن و ولایی پس از شرکت در راهپیمایی با حضور در مسجد النبی(ص) نماز جمعه را اقامه کردند.