به گزارش اکونا پرس،

به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه۱۳، محمدهادی علی احمدی، شهردارمنطقه۱۳ گفت : شورای اسلامی شهر تهران مصوبه "شهر دوستدار کودک" را طی سال های گذشته به شهرداری ابلاغ کرده و در قالب این طرح، در هر منطقه تهران، یک محله به عنوان محله دوستدار کودک تعیین شده است که در منطقه ۱۳ محله پیروزی به این عنوان شناخته می شود که در این راستا، طرح و ویژه برنامه های محتلف در دستور کار حوزه های مختلف قرار دارد. 

وی افزود: در طرح «محله دوستدار کودک» تلاش می کنیم که محله پیروزی متناسب  با ویژگی و امکانات خود از لحاظ عمرانی، ایمنی و محیط‌زیست(HSE)، کالبدی، زیباسازی  و اجتماعی مناسب سازی شده  و برای گروه سنی صفر تا ۱۸ سال زیست پذیر باشد .

شهردار منطقه۱۳ در خصوص امکاناتی که می توان در محله دوستدار کودک انجام داد به نصب وسایل بازی و اتاق مادر و کودک، رنگ آمیزی کف  در بوستان شاخص این محله، ترسیم نقاشی دیواری با اولویت مدارس، اجرای خط کشی عابر پیاده در معابر منتهی به مدارس، طراحی کوچه بازی، برگزاری مسابقات فرهنگی و جشنواره ویژه کودکان ، احداث سینما کودک و.... اشاره کرد. 

وی خاطر نشان کرد: در اولین گام در سال جدید، اردوی نیم روزه ویژه دانش آموزان ابتدایی در موزه ملی ایران برگزار شد که برنامه های این چنینی ادامه می یابد.