به گزارش اکونا پرس،

به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه 2؛ علی اصغر طاهری گفت: توجه به محیط زیست امروزه بیشتر از هر زمان دیگری ضروری و اجتناب ناپذیر است و راه اندازی خانه‌های محیط زیست در سراهای محله‌ها می‌تواند زمینه‌های موثری را در حفظ و مراقبت از محیط زیست، فرهنگ سازی مناسب و همچنین جلب مشارکت‌های مردمی فراهم کند. 

وی افزود: با ایجاد خانه‌های محیط زیست ضمن فراهم شدن بستر تعامل مشترک مدیریت شهری و شهروندان برای شناسایی و رفع مسائل زیست محیطی، امکان اطلاع رسانی و ارتقاء دانش‌های کاربردی و مهارتی شهروندان درخصوص موضوعات زیست محیطی فراهم می‌شود.  

معاون شهردار منطقه با بیان اینکه راه اندازی خانه محیط زیست در تمامی محلات از چشم اندازهای مدیریت شهری منطقه است،افزود: با راه اندازی  خانه های محیط زیست در محلات شهرآرا و مرزداران تعداد خانه های محیط زیست منطقه به 10خانه افزایش یافت. 

طاهری گفت: در این خانه‌ها فعالیت‌هایی در زمینه شناسایی داوطلبان، فعالان و متخصصان و صاحب نظران حوزه محیط زیست که علاقه‌مند به فعالیت در خانه محیط زیست هستند، برگزاری جشنواره‌ها و نمایشگاه‌های محله‌ای و منطقه‌ای محیط زیستی و برگزاری کارگاه‌های آموزشی صورت می‌گیرد.

وی افزود:طی برنامه ریزی صورت گرفته قرار شده تا سایر سرا‌های محلات منطقه نیز به خانه محیط زیست مجهز شوند.