به گزارش اکونا پرس،

به نقل از روابط‌عمومی شهرداری منطقه۸؛ میلاد علی‌نیا معاون امور اجتماعی و فرهنگی منطقه با اعلام خبر آغاز برنامه‌های عملیاتی پایگاه‌های تابستانه طرح شهید آرمان در مدارس و مساجد منتخب گفت: همزمان با آغاز فصل تابستان این طرح مبتنی بر بیش از ۱۷ عنوان برنامه‌ با همکاری مدارس و مساجد در موضوعات معرفتی، هنری، آموزشی، مهارتی، مناسبتی، تفریحی و... آغاز شد.
علی‌نیا توسعه فعالیت‌های فرهنگی و مذهبی را از اهداف این طرح اعلام کرد و افزود: سال گذشته ۲۱ مدرسه (پسرانه و دخترانه) با مشارکت بیش از ۸هزار دانش‌آموز در این طرح فعال بودند و آموزش‌هایی در موضوعات ارتقاء مهارت‌های زندگی و سواد رسانه‌ای، افزایش نشاط، استعدادیابی نوجوانان، پایگاه‌های قرآنی در مساجد، احیای جلسات قرآنی و... برای نوجوانان گروه سنی ۱۲ تا ۱۸ سال انجام گرفت.
معاون امور اجتماعی و فرهنگی منطقه۸ با اشاره به ۲۵ عنوان طرح اجرا شده در مدارس و ۱۵ عنوان برنامه دیگر در مساجد آرمانی طی دو دوره گذشته، ادامه داد: در تابستان سال گذشته ۳هزار دانش‌آموز در طرح مشارکت داشتند که با آغاز سال تحصیلی، تعداد نوجوانان به بیش از ۸ هزار نفر رسید.
علی‌نیا با اعلام خبر فعالیت ۵ مدرسه منتخب (دو مدرسه دخترانه، سه مدرسه پسرانه) و ۱۰ مسجد فعال در تابستان سال جاری گفت: هم‌اکنون تعداد هزار دانش‌آموز در این‌طرح فعال هستند و بازدید از مراکز علم و فن آوری، برگزاری کارگاه‌های مشاوره فردی و خانوادگی، کلاس‌های ورزشی و دوره‌های هنری، کارگاه‌های مهارت آموزی و خلاقیت و اردوهای یک روزه تهرانگردی و... بخشی از برنامه‌ها و اقدامات انجام شده و ادامه دار ستاد طرح‌ شهید آرمان منطقه۸ است که با فعال شدن ۷ مسجد دیگر پیگیری و ادامه خواهد داشت.
بر اساس این گزارش؛ ستاد طرح‌ آرمان منطقه۸ برای بالابردن کیفیت فضای تعلیم و تربیت مساجد آرمانی، هر ماه یک دوره یک‌روزه دانش و مهارت افزایی را برای ۱۰۰ مربی این طرح برگزار می‌کند .این طرح از تیرماه سال گذشته با اجرای ۴۸ عنوان برنامه در مساجد و مدارس سطح منطقه۸ با هدف آموزش‌های تربیتی‌ -‌ اسلامی در مساجد و مدارس، غنی‌سازی اوقات فراغت جوانان، پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی، حمایت از ظرفیت‌های جهادی در مساجد و مدارس آغاز و در حال اجرا است.