به گزارش اکونا پرس،

در نشست افتتاحیه حضور شهرداری تهران در فرایند دهمین دوره جایزه تعالی منابع انسانی که با حضور معاون توسعه منابع انسانی، اعضای انجمن مدیریت منابع انسانی ایران و برخی از مدیران ارشد شهرداری برگزار شد، ابراهیم شیخ گفت: با تلاش های صورت پذیرفته، امروز بزرگترین پتانسیل برنامه ریزی استراتژیک و عملیاتی منابع انسانی کشور را در سازمان شهرداری شاهد هستیم و بی شک تاکنون هیچ سازمانی نتوانسته است برنامه استراتژیک منابع انسانی را به علاوه برنامه عملیاتی با شاخص های دقیق و پروژه های مشخص و با برش منطقه ای و واحد سازمانی تهیه کند و این اتفاقی است که توسط نیروهای منابع انسانی مناطق 22 گانه شهرداری تهران با ساعت ها کار و مذاکره به انجام رسیده است و اینک وارد حوزه جدیدی از تلاش برای استقرار تعالی منابع انسانی شده ایم که ایمان داریم از این کار نیز با سربلندی و پیروزی گذر خواهیم کرد. 

وی افزود: خوشبختانه شهرداری تهران در مقایسه با سایر سازمان ها توانسته خدمات شایسته ای را به شهروندان ارائه دهد؛ با این حساسیت که کوچکترین نقص ها در دنیای رسانه امروز در همه جا مخابره خواهد شد و با یاری خدا ما در این عرصه پیروز بوده ایم. شهرداری تهران دارای سرمایه ای اجتماعی در شهر تهران هست؛ چرا که مجموعه هایی مانند سازمان آتش نشانی را در زیرمجموعه خود داریم که طبق نظرسنجی ها، شهروندان بیشترین اعتماد را در بین سازمان ها به آنان در عرصه خدمت رسانی دارند و نیز همکاران ارجمند و افتخارآفرینی همچون، فغانی و منصوری که در دنیا پرچم ملی را با سرافرازی بالا نگاه می دارند از همکاران ما هستند. 

معاون توسعه منابع انسانی شهرداری بر ضرورت نگاه از بیرون به درون سازمان تأکید کرد و ادامه داد: همه ما موظفیم سازمان خویش را در جایگاه شهروندان قرار دهیم و خود را پیرایش کنیم. 

شیخ در خصوص رویکردهای جایزه تعالی نیز اظهار داشت: اولین نکته محوری این مدل رویکرد سیستمی آن است کل گرایی را در افرد تقویت می کند و مکانیزم ها، فرایندها و چارچوب های کل منابع انسانی را مورد توجه قرار می دهد. این مدل پیشرانه هایی  مانند رهبری، فرایندهای چهارگانه منابع انسانی مانند جبران خدمات و نیز نتایج نهایی، شامل برداشتی و عملکردی را در نظر می گیرد و البته حصول این سه وجه نیازمند تقویت صبر و تحمل در خود است و اساساً تعالی در هر مسیری با تأمل و صبر همراه است البته این تحول مسیر سختی است اما پایانی خوش را خواهد داشت. 

معاون شهردار تهران رویکردهای دیگر تعالی را بهبود در هر لحظه و نیز رسیدن به خود و ارتقاء درونی خویشتن معرفی کرد و گفت: کسانی می توانند به اوج برسند که تعالی را به مثابه یک چالش بزرگ تلقی کنند و برای اثبات خود بمانند و برای موفقیت مبارزه کنند و البته ابتدا از خودارزیابی شروع کنند، چرا که تنها در اینصورت است که می توانند دیگران را مورد ارزیابی صحیح قرار دهند و در واقع تا خود نخواهیم به تعالی دست نخواهیم یافت. 

وی بیان داشت: همکاران ما در اداره کل آموزش و برنامه ریزی سعی کردند با همکاری انجمن منابع انسانی ایران که حرفه ای ترین نهاد کشور است، زمینه های مناسب تعالی را برای سازمان شهرداری ایجاد نمایند لذا امیدواریم با استفاده از این ظرفیت ها در این مسیر نیز به موفقیت های بزرگ نائل شوید بزرگراه ارتش ورودی اصلی شمال شرق تهران می شود

بزرگراه ارتش با ادامه مسیر و رفع معارضین به بزرگراه لشگرک و مسیر چهار خطه لواسان وصل و بعنوان یکی از ورودی های اصلی شمال شرق تهران مورد استفاده قرار می گیرد.

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه یک مهندس بهمن محبوبی معاون فنی و عمرانی شهرداری منطقه یک با اعلام این خبر اظهار داشت :  طرح اتصال بزرگراه ارتش به لشگرک به طول یک هزار و 500 کیلومتر یکی از پروژه های مهم ترافیکی منطقه است که نقش موثر در کاهش ترافیکی شهرک های لاله، ارغوان و دسترسی به منطقه لواسانات دارد.

این مقام مسئول  افزود: در حال حاضر بیش از 200 متر طول از باند شمالی این مسیر زیرسازی و آماده آسفالت شده است که با تعامل با شرکت نفت و رفع معارضین موجود و اتمام آن می تواند بعنوان اصلی ترین ورودی شمال شرق تهران مورد استفاده قرار بگیرد.

محبوبی  تصریح کرد: در حال حاضر تردد وسایل نقلیه و اتوبوس های خط brt از دسترسی محلی شهرک ارغوان انجام می شود که موجب ترافیک مسیر شده است که با اتمام این پروژه ضریب  ایمنی و ظرفیت عبوری مسیر افزایش می یابد.