به گزارش اکونا پرس،

پیروز حناچی در این مراسم، با بیان اینکه نگاه هنری و هنرمندانه به شهر اساسا زاویه دید متفاوتی ایجاد می‌کند، گفت: در آثاری که در این دوره از نمایشگاه شرکت کردند، روح شاد بچه‌ها را می‌توان دید؛ ترکیب رنگ و استفاده متنوع از رنگ‌ها همگی نشان دهنده شادی و نشاطی است که در وجود کودکان نهادینه شده است.

وی ادامه داد: واقعیت این است که بچه‌ها به ظرافت‌ها و ریزه‌کاری‌هایی توجه می‌کنند که گاه مورد غفلت بزرگسالان قرار می‌گیرد.

حناچی ضمن تقدیر از توجه شرکت‌کنندگان این مسابقه به موضوع دوچرخه‌های نارنجی در شهر تصریح کرد: اگر بخواهیم کیفیت زندگی در شهر را ارتقا دهیم باید زمینه‌های آموزش و گفت‌وگو را برای کودکان فراهم کنیم چرا که آموزش کودکان و مجاب کردن آن‌ها به افزایش کیفیت زندگی، خانواده را هم تحت تاثیر قرار می‌دهد.

شهردار تهران با بیان اینکه بسیاری از آثار این مسابقه نشان می‌دهند، آنچه به‌طور معمول به عنوان المان‌های تهران می‌شناسیم، در نگاه بچه‌ها اصلا نشانه‌های پایتخت محسوب نمی‌شوند، گفت: به طور مثال، در تعداد کمی از آثار برج میلاد به عنوان المان دیده می‌شد.

حناچی ضمن تقدیر از دست اندرکاران برگزاری این مراسم عنوان کرد: امیدوارم عرصه این رقابت در آینده وسیع‌تر شود. اگر‌ می‌خواهیم نگاهمان نسبت به شهرها عوض شود، باید این ‌روند را از نونهالان آغاز کنیم. البته در این رابطه باید بر تمام گروه‌های سنی تمرکز کنیم.

شایان ذکر است شهربانو امانی عضو شورای اسلامی شهر تهران،تورج فرهادی شهردار منطقه۶ و جمعی از مدیران منطقه نیز حضور داشتند.