به گزارش اکونا پرس،

به نقل از روابط  عمومی شهرداری منطقه ۱۳ ، مرتضی رحمان زاده، شهردار منطقه با اشاره به واگذاری ٢٢ هزار هکتار اراضی بوستان جنگلی سرخه حصار به شهرداری به مدت سی سال گفت :  تفاهم‌نامه اجرای مدیریت بهره‌وری و نگهداری از پارک‌های جنگلی و توسعه فضای سبز شهر تهران در چارچوب تبصره ۱ ماده ۲ قانون ملی شدن جنگل‌ها و مراتع کشور و مفاد ماده ۳ قانون حفاظت و بهره‌برداری از جنگل‌ها و مراتع کشور بین وزارت جهاد کشاورزی و شهرداری تهران به امضا رسید. 

وی با اشاره به رویکرد این منطقه در  تبدیل بوستان جنگلی سرخه حصار به قطب گردشگری شرق تهران و طراحی پروژه هایی مطابق با ماموریت های محیط زیستی افزود :یکی از پروژه منطقه در بوستان جنگلی سرخه حصار  ، احداث اولین" بازار گل و گیاه" در این محدوده  است.

شهردار منطقه ١٣ با اشاره به فراخون عمومی و مناقصه مربوط به بازارگل و گیاه  ادامه داد : پروژه   بازار گل در زمینی به مساحت  ١٠ هزار متر مربع با  زیر بنای ۵٠٠٠   متر مربع احداث می شود.

وی در خصوص جزئیات پروژه بازار گل و گیاه اظهار داشت : ضمن طراحی و جانمایی چندین غرفه پرتابل ،  پارکینگ و اغذیه فروشی نیز برای این پروژه تعریف شد.

رحمان زاده ابراز امیدواری کرد به زودی با اجرایی کردن تعداد بیشتری از پروژه های سرمایه گذاری ، این محدوده ارزشمند تبدیل به محلی برای حضور بیشتر مردم شود.