به گزارش اکونا پرس،

به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه 15 ، اکبر مختاری معاون اجتماعی و فرهنگی منطقه با بیان این خبر گفت:  این برنامه ها با تاکید بر تاثیر فعالیت جسمانی در سلامت روان و کاهش استرس در جوامع مختلف زنان با محوریت ترویج فعالیت بدنی برای شادابی و تندرستی زنان ایران در منطقه 15 برگزار می شود .

وی درتشریح این برنامه ها افزود: همایش هایی با محوریت زنان، ورزش و سلامت با تاکید بر نقش سلامت جسمانی در نشاط و سلامت روان بانوان در سرای محله مظاهری، مدرسه امام رضا(ع)، مدرسه جلالوند و شهید جعفری در افسریه برگزار خواهد شد .

به گفته وی، کارگاه های آموزشی نیز با موضوعات پیشگیری از استرس در بانوان، مهارت های اجتماعی، ارتقای نشاط اجتماعی در بانوان، آشنایی با حرکات ورزشی و فعالیت های جسمانی در پیشگیری از بیماری ها، پیشگیری از پوکی استخوان، کارگاه چگونه شاد زیستن و خود مراقبتی در سرای محله مسعودیه و اتابک برپا می شود.

وی افزود: برپایی ایستگاه های غربالگری سلامت، غربالگری سرطان سینه، تست قند و فشار خون در سرای محله مشیریه ، اتابک ، مدارس و مساجد، برگزاری کارگاه تغذیه سالم در سراهای محله ها و برپایی تور تفریحی باغ گیاه شناسی ویژه بانوان  از دیگر برنامه های این هفته است.

شایان ذکر است؛ برنامه های هفته ملی سلامت بانوان از 10 آبان آغاز و تا پانزدهم ادامه دارد و علاقه مند به منظور بهره مندی از این ویژه برنامه ها می توانند به نزدیکترین سرای محله سکونت خود مراجعه کنند.