به گزارش اکونا پرس،

به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه11 ، محمد سالاری ضمن تأکید بر برنامه ریزی اولویت محور و تحقق پذیر بر اساس منابع اعتباری گفت: تشکل های مدنی همچون شورایاری ها، اگر جزئی از ساختار اجرایی نهاد شهرداری محسوب شوند یک انحراف اساسی ایجاد شده است و با رسالت شورایاری که نظارت است؛ منافات جدی دارد.

سالاری توجه به حقوق عامه را حائز اهمیت خواند وخاطر نشان کرد: توجه به حقوق عامه در اولویت قرار گرفته و در فضایی که به شدت دچار مشکلات مالی هستیم و ظرفیت درآمد زایی و طرح تفصیلی اشباع شده است ؛ مصوبه برج باغ را لغو کردیم چون مطالبه مردم حقوق عامه است.

سالاری یاد آور شد : در شورای پنجم رویه های غیر قانونی و مبتنی بر تصمیم گیری های سلیقه ای و امضاهای طلایی قفل شده است و اگر امروز ما و شما مطالبات مردم را پیگیری می کنیم باید مطالباتی باشند که معطوف به حقوق عامه بوده و نسبت آن به حقوق و منافع شخصی غلبه یابد.

عضو شورای اسلامی شهر تهران تأکید کرد:  امروز علی رغم این که سهل الوصول ترین مسیر برای کسب درآمد شهر فروشی است؛ توانستیم جلوی بخش عمده ای از شهر فروشی را بگیریم.

او همچنین اقدامات انجام شده برای حفظ و احیاء خانه های تاریخی در منطقه 11 را ارزشمند دانست و گفت: وجود این حجم از تملک و احیاء و بهسازی خانه های تاریخی به عنوان میراث ارزشمند تمدن ایرانی اسلامی حائز اهمیت است. 

همچنین نصراله آبادیان شهردار منطقه 11 از برنامه ریزی برای اجرای هر محله 3 پروژه در بخش جنوبی این منطقه خبر داد و در خصوص حذف طرح عقب نشینی در جداره خیابان های شوش ، ولی عصر(عج) و وحدت اسلامی که با توجه به وجود بافت تاریخی و قرار گرفتن در حصار ناصری حائز اهمیت هستند ؛ گفت: امیدواریم در آینده طی اسناد تدوین شده کیفیت محیطی این خیابان ها را با پروژه های محرک توسعه ارتقا دهیم.

وی ادامه داد: سعی کرده ایم اقدامات زیر بنایی مناسبی در سطح منطقه انجام دهیم و نقشه راه برای احیای بناها و گذرهای تاریخی ترسیم کرده ایم. پروژه های شهری اعم از تملک و مرمت ابنیه را با استفاده از ظرفیت بخش خصوصی شروع کردیم .

آبادیان همچنین با اشاره به اهمیت توجه به بافت فرسوده منطقه 11 به ویژه در محله های عباسی ، راه آهن ، انبار نفت و فروزش ابراز امیدواری کرد با سازو کارهایی که در حال انجام هستند این موضوع حل شود.

شهردار منطقه 11 با بیان این که بیش از 53درصد نوسازی در بافت فرسوده منطقه رقم خورده است ؛ جبران کمبود سرانه ها را از مهم ترین برنامه های این منطقه عنوان کرد که بخشی از آن ها انجام شده و بخشی نیز با تملک باغات در محله های فاقد بوستان و کم برخوردار در دست اقدام است.

آبادیان ادامه داد: از جمله این پروژه های در دست اجرا  که به زودی افتتاح خواهد شد؛ اتصال خط 3 مترو به راه آهن است که برای اولین بار در کشور اتفاق می افتد. همچنین عملیات اجرایی پهنه رودکی که تاکنون 55 درصد پیشرفت فیزیکی داشته و در پهنه ای به مساحت 32 هکتار با 83 پلاک ارزشمند تاریخی و فرهنگی در حال اجراست. 

وی به افتتاح چند ایستگاه مترو از خط 7 در محله سلامت و اسکندری در آینده نزدیک اشاره کرد که نقش موثری برای ارتقای کیفیت زندگی در محله های کم برخوردار خواهد داشت.همچنین مسافر گیری اتصال خط 4 و 7 در تقاطع خیابان انقلاب و خیابان نواب – آزادی و تملک زمین برای اجرای ایستگاه های هواکش در خطوط خط 3 مترو و اتصال خط 2 و 7 برای راه اندازی ایستگاه از دیگر پروژ هایی بود که شهردار منطقه 11 به آن ها اشاره کرد.