به گزارش اکونا پرس،

به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه 15،  اکبر مختاری معاون اجتماعی و فرهنگی منطقه با اعلام این خبر گفت: این جشنواره به همت اداره تربیت بدنی منطقه و با مشارکت اداره تربیت بدنی جنوب شرق و فرهنگسرای خاوران به منظور ارتقای روحیه و نشاط شهروندان تا 21 بهمن ماه میزبان شهروندان است.

به گفته وی، این جشنواره با 14 ایستگاه در قالب 8 عنوان برنامه سلامت محور، آموزشی ، ورزش و بازی ، مردمی ، گروهی، خانوادگی، آشنایی با تجهیزات ورزشی، ورزش سالمندان و ورزش الکترونیک برای تمامی سنین برپا است. 

مختاری در ادامه به تشریح برنامه ها پرداخت و افزود: ایستگاه های آموزشی با حضور مربیان متخصص با تبیین اهمیت ورزش در اصلاح سبک زندگی فعال و آموزش رایگان رشته های ورزشی به شهروندان، ایستگاه سلامت محور با  ارائه خدماتی شامل پایش سلامتی و اندازه گیری فاکتورهای سلامت جسمی و ترکیب بدنی و مشاوره استعداد یابی و ایستگاه ورزش و بازی کودکان همراه با بازی های بومی و محلی و سنتی ایرانی برای آشنایی آنها با فرهنگ اقوام و ورزش های هر منطقه از جمله این برنامه ها است.  

وی ادامه داد: در ایستگاه ورزش تیمی و خانوادگی، ورزش های گروهی برای نشاط جمعی اجرا می شود و ورزش هایی نیز ویژه افراد کم توان در ایستگاه توانیابان برای آنها آموزش داده می شود.

شایان ذکر است؛ جشنواره ورزش و نشاط خانوادگی منطقه 15 تا 21 بهمن برپا است و علاقه مندان می توانند جهت بهره مندی از برنامه های شاد این جشنواره از ساعت 9 تا 11 صبح  به فرهنگسرای خاوران واقع در خیابان خاوران مراجعه کنند.