به گزارش اکونا پرس،

به نقل  از روابط عمومی شهرداری منطقه 15، وحیدرضا محمدی شهردار منطقه با اشاره به میزان بارش های خوب  در پایتخت گفت: تمامی نیروهای خدمات شهری در ستاد بارندگی منطقه، نواحی، مسیل و موتوری به همراه 156 دستگاه ماشین آلات سنگین در آماده باش کامل بودند تا در صورت نیاز به رفع آبگرفتگی معابر بپردازند.

به گفته وی، هزار کیسه شن میان نواحی هفتگانه منطقه توزیع شد تا با استفاده از آن از  بالا آمدن آب کانال ها و مسیلها جلوگیری شود.

محمدی اضافه کرد: با تلاش نیروی های خدمات شهری تمامی نقاط حساس آبگیر، جوی، کانال و حوضچه ها منطقه بازدید میدانی شد تا در صورت آبگرفتگی احتمالی در همان دقایق ابتدایی رفع شود.

وی با اشاره به اینکه 43 حوضچه و 23 کانال در منطقه وجود دارد، افزود: با تداوم بارش ها از دیشب تاکنون هیچ گزارش آبگرفتگی اعلام نشده است.

شهردار منطقه افزود: 39 نقطه حساس آبگیر در بزرگراه ها، خیابانها و معابر منطقه وجود دارد که در این نقاط عامل انسانی به صورت 24 ساعته به همراه تجهیزات مستقر شدند تا در صورت بروز مشکل اقدامات لازم را انجام دهند.

وی به تمهیدات انجام شده در طول سال اشاره کرد و گفت: تابستان امسال تمام انهار و کانال های منطقه لایروبی شده اند. 

محمدی در پایان ضمن قدردانی از نیروهای خدمات شهری که طی شب گذشته به وضعیت معابر رسیدگی کردند، از شهروندان خواست تا درصورت مشاهده آبگرفتگی با سامانه 137 تماس بگیرند.

براساس این گزارش ،شب گذشته محمدی شهردار منطقه، معاون خدمات شهری و محیط زیست، شهرداران نواحی و روسای ادارات خدمات شهری، فضای سبز و همه عوامل این حوزه در منطقه مستقر بودند و از نقاط احتمالی آبگرفتگی بازدید کردند.