به گزارش اکونا پرس،

به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه یک سید حمید موسوی شهردار این منطقه با اعلام خبر فوق اظهار کرد: شهرداران نواحی ،مدیران خدمات شهری نواحی ، ناظرین، اکیپ های عملیاتی و لایروبی با آغاز دور جدید بارش ها از عصر دیروز- دوشنبه 5 اسفند ماه - به صورت آماده باش در معابر پر تردد و اصلی سطح منطقه حضور یافته و آبهای سطحی ناشی از بارش باران را هدایت نمودند.

وی افزود: 800 نیروی کارگری مجهز به ابزار آلات رفع آبگرفتگی ها در بیش از  100 نقطه حساس و آبگیر منطقه مستقر شدند و اقدام به لایروبی نقاط قابل دسترس مسیل ها، حوضچه های رسوبگیر، انهار و... با استفاده از لودر، کامیون، بابکت ، بیل مکانیکی و ... نمودند.

موسوی تصریح کرد : 10 هزار کیسه حاوی شن نیز برای هدایت آبهای سطحی و افزایش ظرفیت انهار منطقه آماده و در نواحی توزیع شده است .

وی از تشکیل کمیته ویژه مدیریت بارش ها در منطقه یک خبر داد و گفت: این کمیته با حضور شهرداران نواحی، سرپرست معاونت خدمات شهری و محیط زیست و رییس خدمات شهری و... بامداد امروز – سه شنبه 6 اسفند ماه - برگزار شد تا  آخرین وضعیت مسیل ها ، آبروها و... بررسی و تدابیر لازم اتخاذ شود.

شهردار منطقه یک از شهروندان خواست با توجه به بارش های اخیر و امکان شسته شدن سنگ و شن از ارتفاعات، از توقف خودرو در مجاورت مکان های خطرساز خودداری کنند و از ریختن نخاله ها و ضایعات ساختمانی و زباله های خانگی در داخل رودها و کانال ها خودداری نموده که موجب گرفتگی جریان آب نشود  و رانندگان با توجه به لغزندگی معابر فاصله خود را با دیگر خودرو  رعایت کنند.

گفتنی است همچنین شهردار منطقه یک به همراه مصطفی کاظمی مشاور عالی و مدیرکل دفتر شهردار تهران به همراه مجتبی یزدانی معاون خدمات شهری و محیط زیست شهرداری تهران، غلامحسین محمدی مشاور شهردار و رییس مرکز ارتباطات و امور بین الملل شهرداری تهران نیز در بامداد امروز – سه شنبه 6 اسفند ماه – از مسیل ها و رود دره های این منطقه بازدید و از نزدیک در جریان عملیات لایروبی قرار گرفتند.