به گزارش اکونا پرس،

به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه ۲

تدابیرقاطعانه شهرداری #منطقه۲ تهران برای مهاربحران شیوع ویروس کرونا ؛

✍ با نام خالق یکتا   بی مقدمه ، در این روزهای سخت همه ی همکارانم را به تلاش بی وقفه ، جدی و خستگی ناپذیر برای نجات شهروندان از بحران کرونا دعوت می کنم .  این روزها ، روز مبادای مردم است و ما در مقابل تک تک افراد جامعه مسئولیت داریم .  به واسطه ی اهمیت موضوع و تبعات ویرانگر این بحران در تمام حوزه ها ، هیچ کوتاهی پذیرفتنی نیست ! این روزها تمام ارکان کشور درگیر این موضوع هستند . در محدوده شهرداری #منطقه۲ تهران ، مسئولیت با من و شماست . من خودم را در مقابل همه ی شهروندان این منطقه مسئول می دانم و سختگیرانه مدیریت شرایط بحران در منطقه را پی گیری می کنم .  این کلمات به معنای اتمام حجت من با تمامی همکارانم در منطقه ست ! هر مدیر و مقام مسئولی که به هر دلیل امکان خدمات رسانی در شرایط بحران را ندارد تا پایان وقت اداری امروز به دفتر اینجانب اعلام نماید .                                                                                                                   رسول #کشت_پور                                                                                                                  شهردار #منطقه۲ 

 

تدابیرابلاغی ؛

 

۱ - اولین و مهمترین مسئولیت ما دعوت از مردم برای ماندن در خانه ست . شهرداران نواحی به فراخور مسئولیت با کمک شورایاری ها و ان جی او های محلی ، مذاکره با مراکز تجاری ، مراجعه و مذاکره با مجتمع های مسکونی به شیوه های خلاقانه و در صورت نیاز از طریق دستورالعمل هایی که منجر به کاهش ترددهای غیر ضروری شهروند از خانه شود برنامه ریزی کنند . نصب بنرهای شهری در ورودی مراکز عمومی و مجتمع های تجاری الزامی ست .  

۲ - معاونت اجتماعی و فرهنگی و روابط عمومی ملزم به بهرمندی از زبان هنر جهت تولید محصولاتی از جمله انیمیشن یا اینفوگرافی های آموزشی برای متقاعد کردن مردم به ماندن در خانه و کاهش آسیب های جسمی و روانی در صورت افزایش دوران قرنطینه ی اجباری هستند . در شرایطی که دسترسی به شهروند سخت شده از طریق گوشی های تلفن همراه به آموزش شهروندان بپردازید . 

۳ - به منظور جلوگیری از تهدید شرایط روانی جامعه ، از انعکاس اخبار بد در صفحه های رسمی منطقه پرهیز شود .  

۴ - سلامتی همکاران از مهمترین وظایف ماست . شیفت بندی ها بدون تبعیض و با حفظ اولویت های همکاران باید انجام گیرد . به گونه ای که خدمات رسانی روزهای پایان سال با اختلال مواجهه نشود و در عین حال هیچ همکاری در معرض آسیب مداوم قرار نگیرد .  

۵ - در فضای اداری به گونه ای برنامه ریزی شود که فاصله ی ایمن حداقل دو متر بین میزها رعایت شود و  بعد پایان هر شیفت اداری ضدعفونی فضا با نظارت مدیر ارشد واحد انجام پذیرد .  

۶ - همکاران بالای پنجاه سال سن و همکاران دارای بیماریهای زمینه ای با حفظ کرامت انسانی شان ، شامل معافیت از حضور در محل کار تا پایان بحران شیوع بیماری هستند .  

۷ - با توجه به اهمیت جلوگیری از تشکیل حلقه ی انتقال تمام پیمانکاران منطقه خصوصا در حوزه  خدمات شهری و فضای سبز ملزم به رعایت ایمنی نیروهای خدمات رسان هستند . در صورت مشاهده ی عدم رعایت موارد از جمله استفاده  مداوم از ماسک و دستکش ، کوتاهی در ایجاد شرایط ایمن در محل اسکان های کارگری و کوتاهی در رصد مداوم سلامت نیروهای این حوزه با بالاترین مقام مسئول برخورد قاطع صورت خواهد پذیرفت . (شرایط ایمن به معنای نظارت بر تغذیه ، شرایط انجام کار و در اختیار قرارگرفتن اقلام بهداشتی به صورت مداوم نیز است . ) 

۸ - در ورودی ساختمان اصلی و تمامی ساختمانهای اداری ، سنجش تب شهروند و الزام استفاده از دستکش و ماسک یادآور شده و از ورود افراد دارای علایم بیماری ممانعت شود .  

۹ - اداره های متبوع معاونت اجتماعی  و شهرداران نواحی ملزم به شناسایی شهروندان آسیب پذیر و نیازمند به کمک در ایام قرنطینه هستند . در مرحله بعد با جلب همکاری نهادهای مسئول ، خیرین و سازمانهای مردم نهاد جهت رفع نیازهای ضروری آنها تدبیر و اقدام لازم صورت پذیرد .  

۱۰ - همدلی و همراهی با مردم به گونه ای که شهرداری را حامی و خدمتگزار خود در تمام شرایط بدانند وظیفه ذاتی ماست . این احساس در شهروندان زمانی ایجاد می شود که تلاش های دلسوزانه فرزندانشان برای حفظ امنیت و سلامتشان را لمس کنند .  

 بدون تردید با یاری خدا و در کنار هم از این روزهای سخت گذر می کنیم ..