به گزارش اکونا پرس،

به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه 15، وحیدرضا محمدی شهردار منطقه با اشاره به اینکه این طرح از اول اسفند آغاز شد افزود: این لاله ها در رنگهای متنوع در 132 بوستان و فضای سبز منطقه کاشته شد.

وی به دیگر اقدامات گل کاری در طرح استقبال از بهار در منطقه اشاره کرد و گفت: اجرای بیش از 90  فرش گل به مساحت 2 هزار و 240 متر مربع و نیز 9 هزار مترمربع گل کاری در سطح منطقه با گلهایی از بنفشه، شب بو، سینه رر و سایر گلهای فصلی در بزرگراه ها و فضاهای سبز منطقه از جمله این اقدامات است.

به گفته وی، حاشیه بزرگراه های امام علی (ع)، امام رضا (ع)، آزادگان و بعثت با المان هایی از اسامی معصومین علیهما سلام، یا علی (ع)، یا امام رضا (ع) و اشکال هندسی  با فرش هایی از گل آراسته می شود.

محمدی اضافه کرد: آرایش گونه های گیاهی شامل هرس فرمی درختچه ها به اشکال سبد گل و حیوانات، اجرای  سبد گل و کلبه با استفاده از  شاخه های هرس شده و دورریز گیاهان دیگرو کاشت 20 هزار و 802 اصله نهال در نهضت درختکاری از دیگر اقدامات انجام شده اداره فضای سبز در طرح استقبال از نوروز 99 است.

شهردار منطقه گفت: هزار و 171 سطل زباله، هزار و 428 نیمکت، 100 پایه چراغ، 5 آبخوری، 58تابلو هشدار و برق، 14 آلاچیق و 342 متر طول نرده و حفاظ در بوستان و فضای سبز منطقه رنگ آمیزی شد.  

محمدی به تمهیدات انجام شده در ایمن سازی وسایل بازی اشاره کرد و گفت: در این راستا 29 وسیله بازی کودکان، 41 وسیله بدنسازی بزرگسالان، 186 پایه چراغ و 51 تابلو برق ایمن سازی شد.