به گزارش اکونا پرس،

زهرا صدراعظم نوری در ارتباط با انتقادهایی که از سوی برخی از اعضای شورای شهر به‌عنوان تذکر به سازمان بهشت زهرا داده می‌شود و این‌طور به ذهن متبادر می‌شود که شرایط مدیریت در این سازمان به شرایط عادی و ماقبل کرونا بازگشته است، اظهار کرد: تذکراتی که در صحن شورا مطرح می‌شود از روی دغدغه و احساس مسئولیتی است که هر عضو شورا به نمایندگی مردم داشته و سعی می‌شود که این نگرانی‌ها منعکس شود.

وی ادامه داد: بعضاً در مواردی از جمله تذکراتی که در مورد عملکرد این روزهای بهشت زهرا داده می‌شود با واقعیت فاصله داشته و بیشتر ناشی از کم‌اطلاعی و نداشتن دقت کافی و برخورد غیرتخصصی است.

رئیس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای شهر تهران اذعان کرد: من عملکرد سازمان بهشت زهرا در مقابله با کرونا را تائید می‌کنم زیرا کاملاً در جریان کار این سازمان بوده و هر شب گزارش عملکرد آنها را دریافت می‌کنم و به‌نظر باید از این عزیزان را که به‌صورت گمنام زندگی و روح و روان خود را صرف خدمت به شهروندان می‌کنند تقدیر کرد.

صدراعظم نوری با بیان این‌که در بحران کرونا و شیوع آن در پایتخت یکی از نهادهایی که از روز اول فعالیت و تعامل زیادی را برای مقابله با کرونا انجام داده مجموعه مدیریت شهری بود، گفت: اقدامات مدیریت شهری به‌ویژه در بخش‌های خدماتی در چارچوب‌ها پروتکل‌ها و دستورالعمل‌های ستاد مقابله با کرونا است.

این عضو شورای اسلامی شهر تهران تصریح کرد:  از روز اول که مبتلایان به این ویروس فوت می‌شدند سازمان بهشت زهرا پذیرای آنها بوده و به‌دلیل خطری که امکان داشت فعالیت‌های آنها برای سایر شهروندان داشته باشد و همچنین ایجاد آلودگی محیط زیستی ناشی از ارائه خدمات در این سازمان، کلیه فعالیت‌ها در بهشت زهرا براساس ضوابط و چارچوب‌های وزارت بهداشت انجام شده و از همان زمان در حالت آماده‌باش بوده‌اند.

وی افزود: از نظر من هیچ‌گونه ساده‌انگاری، سطحی‌نگری و برخورد عادی در عملکرد سازمان بهشت زهرا در جریان فعالیت‌ها در مقابله با کرونا وجود نداشته و افرادی‌که در این سازمان خدمت می‌کنند به‌صورت گمنام و ایثارگرانه به ارائه خدمت می‌پردازند و فعالیت آنها شایسته تقدیر است.

صدراعظم نوری ادامه داد: فعالیت افرادی‌که مسئول کفن و دفن متوفیان به‌ویژه متوفیان کرونایی هستند مخصوصاً از زمانی‌که بنا بر اعلام وزارت بهداشت تغسیل آنها و آئین‌های مذهبی برای آنها برگزار می‌شود این افراد و خانواده‌های آنها را دچار اضطراب و نگرانی می‌کند و با برخی اظهارات از روی بی‌اطلاعی نباید زحمات آنها را تحت تأثیر قرار داد.

رئیس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای شهر تهران در ارتباط با اظهارات سخنگوی وزارت بهداشت مبنی بر این‌که ضدعفونی حمل و نقل عمومی دارای اثر کمی است و با ورود اولین گروه از مسافران اثر آن از بین می‌رود و این‌که آیا بهتر نیست شهرداری تهران به انجام اقدامات مؤثرتر روی بیاورد نیز گفت: مدیریت شهری هر اقدامی را که در توان و اولویت باشد برای حفظ سلامت شهروندان انجام خواهد داد. بحث ضدعفونی و گندزدایی بخشی از اقداماتی است  که دارای درصدی تأثیرگذاری است و در کنار سایر فعالیت‌ها معنا پیدا کرده و باید انجام شود.

این عضو شورای اسلامی شهر تهران تصریح کرد: علاوه بر این‌که ضدعفونی حمل و نقل عمومی حدود سه بار در روز و در فواصل بین شیفت‌ها انجام می‌شود، شهروندان نیز باید با رعایت فاصله اجتماعی به دستکش و ماسک نیز مجهز باشند و در این‌صورت است که اقدامات شهرداری می‌تواند اثربخش باشد.

وی در پایان از شهروندانی که دارای علائم مشکوک به کرونا هستند خواست تا برای حفظ جان خود و دیگران از خانه بیرون نیامده و سایر افراد نیز جز در موارد اضطرار وارد محیط‌های عمومی نشوند.