به گزارش اکونا پرس،

به نقل ازروابط عمومی شهرداری منطقه یک سید حمید موسوی، شهردار این منطقه با اعلام خبر فوق اظهار داشت: مرکز زباله اوشان در خیابان شهید مژدی به دلیل واقع شدن در بافت مسکونی مزاحمت هایی برای اهالی ایجاد می کند و نیاز به انتقال به مکانی دیگر دارد. بر همین اساس در ابتدا ارتفاعات سوهانک برای این کار در نظر گرفته شده بود ولی به دلیل مشکلاتی که در اراضی شرقی وجود داشت، این طرح متوقف شد.

وی با بیان اینکه اراضی مجاور بوستان یاس فاطمی جهت ایجاد و انتقال این سوله مشخص شده، گفت: در مذاکراتی که با مسئولان ارتش انجام شد جای مناسبی پیش بینی شد که به محیط شهری آسیب وارد نکند و دسترسی مناسبی داشته باشد. به زودی و با نظر مثبت ارتش این نقطه آماده ایجاد سوله مرکز زباله می شود.

موسوی افزود: در کنار بوستان یاس فاطمی که بر اساس فرمان رهبر معظم انقلاب، توسط شهرداری درختکاری شد و اراضی آن به صورت فضای سبز در اختیار شهروندان قرار گرفت، یک قطعه  دو تا سه هزار متری از اراضی متعلق به ارتش وجود دارد که برای ساخت سوله در قالب توافق با ارتش در نظر گرفته و جانمایی شده است.

شهردار منطقه یک با بیان اینکه اعتبارات این جابجایی دیده شده و حداکثر تا پایان نیمه اول سال انجام می شود، ادامه داد: این نقطه به لحاظ تاسیساتی مناسب است و علاوه برآن آلودگی و آسیبی به محیط زیست وارد نمی کند همچنین مرکزی که قرار است ساخته شود مرکز پاک است و تمهیدات بهداشتی و زیست محیطی در آن به صورت کامل رعایت می شود.