به گزارش اکونا پرس،

به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه سه، سید محمود میرلوحی عضو شورای اسلامی شهر تهران با بیان اینکه در شرایط فعلی بیشتر جلسات به صورت مجازی برگزار می شود گفت: جلسه حضوری  تحویل احکام رابط و هیات رییسه شورایاری های این منطقه برای بیان خدا قوت به مدیریت شهری منطقه، همکاران و شورایاران برگزار شده است. 

وی افزود: مدیریت شهری تهران در بحث کرونا خوش درخشید و صادقانه و خالصانه فعالیت نمود  و همچنان نیز در خط مقدم  تلاش بی وفقه ای را انجام می دهد. 

میرلوحی با اشاره به شیوع ویروس کرونا و تاثیر آن در روند امور مربوطه اذعان داشت: بیماری کووید-19 باعث شد که در بعضی از فعالیت های مربوط به امور شورایاری ها مانند تنفیذ احکام آنها یا تشکیل جلسات همدلی و همکاری بین کارگروه ها و معاونت ها تاخیر بیفتد به همین علت تصمیم گرفته شد که این تغییرات انجام شود. 

عضو شورای اسلامی شهر تهران اظهار داشت: لزوم تشکیل کارگروه شورایاری های به علت انطباق آن با شورای اسلامی شهر تهران است به طور مثال بحث های حقوقی شورایاری ها  مرتبط با کمیسیون حقوقی شورای اسلامی شهر تهران است. 

میرلوحی خاطرنشان کرد: کارگروه هایی که توسط شورایاری ها برگزار می شود متناظر با شورا و معاونت های شهرداری است و با این سازوکارها شاهد هماهنگی های بیشتری در مدیریت بهینه شهر خواهیم بود. 

به گفته ی عضو شورای اسلامی شهر تهران، در آینده ای نزدیک، 22 کارگروه نوآورانه، فناورانه و ایده پردازانه با حضور متخصصان، نخبگان و صاحب نظران حوزه تشکیل می شود.

وی درخصوص استفاده بهینه از فناوری در دوران بیماری کووید-19 افزود: در دوران شیوع ویروس کرونا که مردم بالاجبار در قرنطینه هستند و باید مسائل مربوط به پیشگیری از شیوع این بیماری را رعایت کنند شاهد هستیم که چگونه سیستم های فناوری و ارتباطات در این دوران به یاری مردم شتافتند. 

میرلوحی تصریح کرد: یکی از دغدغه های مهمی که توسط کارشناسان در روزهای قرنطینه مطرح شد حضور خانواده ها در کنار یکدیگر به مدت طولانی است که بطور حتم شورایاران می توانند با روش کدخدامنشانه این موضوعات را رفع و رجوع نمایند. 

میرلوحی عنوان کرد: بطور حتم با یکدلی می توانیم از این دوران گذار به موفقیت و سلامت عبور کنیم و مدیریت شهری و شورایاری ها نیز می توانند نقش فعال و موثر خودشان را ایفا کنند.  

عضو شورای اسلامی شهر تهران افزود: جمع آوری پسماند در روزهای شیوع بیماری کووید-19 بسیار حساس تر از گذشته توسط شهرداری تهران پیگیری و انجام شد. 

در ادامه کمالی نسب معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری منطقه سه گفت: سرای محلات از ابتدای اسفند ماه 98 به علت پیشگیری از شیوع ویروس کرونا بسته شده است اما موضوعات مربوط به ابقای مدیریت محله در ستاد در حال انجام است. 

وی اذعان داشت: بعضی از سراهای محله برای غربالگری بیماری کووید-19 با وزرات بهداشت همکاری می کنند. 

مراسم تحویل احکام رابط و هیات رییسه شورایاری های منطقه سه با حضور سید محمود میرلوحی عضو شورای اسلامی شهر تهران، مصطفی سلیمی شهردار منطقه سه، فتاح غلامی رییس ستاد هماهنگی شورایاری ها و کاظم کمالی نسب معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری این منطقه برگزار شد.