به گزارش اکونا پرس،

اصغر عطایی مدیر کل خدمات شهری شهرداری تهراندر خصوص ادامه اجرای نهضت پاکیزگی شهر گفت: ما در نیمه دوم سال 98 به این نتیجه رسیدیم که باید یک نهضتی در کنار همه اقدامات مشخص و همیشگی‌مان در سطح شهر تهران انجام دهیم.

وی افزود: از این رو طرحی نوشته شد تا بر اساس آن در روزهای چهارشنبه در هر ناحیه از شهرداری تهران یک محله و یک منطقه مشخص مورد پاکسازی قرار گرفته و در یک روز کلیه کارهای مربوط به آن محله انجام گیرد.

مدیر کل خدمات شهری شهرداری تهران گفت: در این طرح بر اساس درخواست‌های مردمی یک محله مشخص انتخاب و همه توان ناحیه مورد نظر به کار گرفته می‌شود تا همه درخواست‌های مردمی نظیر رفع چاله‌ها، نظافت محله، شست و شوی المان‌های شهری، تعمیر دریچه‌های فاضلاب، تمیزی مبلمان شهری، همه در یک کار جهادی به سرانجام برسد.

عطایی گفت: این اقدام در نیمه دوم سال 98 باعث شد تا شهروندان بیش از پیش در جریان انجام اقدامات معاونت خدمات شهری قرار بگیرند و موجی از افزایش رضایتمندی شهروندان را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ به همراه داشت.

وی ادامه داد: کمی بعد از آغاز این نهضت، نهضت دیگری را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ آغاز کردیم که مربوط به روزهای پنجشنبه و در سطحی وسیع تر بود.

مدیرکل خدمات شهری شهرداری تهران اظهار داشت: هر منطقه شهرداری تهران موظف شد تا یک محور اساسی منطقه خود را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ انتخاب کند و از ساعت 6صبح تا 12ظهر روز پنجشنبه با بسیج تمام امکانات نواحی منطقه خود اقدام به شست و شو، نظافت، رفع مشکلات و هر گونه اقدام مرتبط با آن محور کلیدی کند.

عطایی بیان کرد: برای مثال در یکی از پنجشنبه‌های بهمن ماه سال گذشته چندین منطقه دست به دست هم دادند و در طول یک صبح تا ظهر روز پنجشنبه کل خیابان انقلاب و کل خیابان ولیعصر(عج) را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ نظافت کرده و مشکلات مربوط به حوزه خدمات شهری آن را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ مرتفع کردند.

وی اضافه کرد: به این ترتیب در هر ماه، در هر ناحیه شهرداری 4 محله و در هر منطقه شهرداری 4 محور اصلی نظافت شده و این کار به صورت مستمر و دوره‌ای انجام گرفت.

مدیر کل خدمات شهری شهرداری تهران در پاسخ به این سوال که آیا این نهضت در سال 99 هم ادامه پیدا خواهد کرد یا خیر، گفت: یکی از مواردی که در سال 99 ادامه یافت و با جدیت بیشتری هم دنبال شد، همین دو نهضت پاکیزگی و نظافت در روزهای چهارشنبه و پنجشنبه بود که اتفاقا باعث شد سیل عظیمی از پیام‌های تقدیر از خدمات شهری در سامانه 137 ثبت شود.

عطایی تصریح کرد: شهروندان می‌توانند با سامانه 137 تماس گرفته و ضرورت نظافت محله خود و محور کلان منطقه خود را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ اعلام کند تا در انتخاب محلات با اولویت بالا به مجموعه خدمات شهری کمک کرده باشند.