به گزارش اکونا پرس،

به نقل از روابط عمومی و امور بین الملل معاونت خدمات شهری شهرداری تهران، نشست معاونت خدمات شهری شهرداری تهران و اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان تهران پیرامون بررسی و حل موضوعات مشترک فی مابین با حضور مهندس یزدانی، معاون خدمات شهری شهرداری تهران، طاهری مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان تهران، شهرداران مناطق ۴ ، ۲۲ ، ۱۳ ، ۵، مختاری، مدیرعامل سازمان بوستان ها و فضای سبز شهر تهران، داوری، مدیرعامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهر تهران در سالن اجتماعات حوزه خدمات شهری برگزار و در خصوص موضوعات مرتبط و چگونگی اجرای تفاهم نامه تبادل شده فی مابین شهرداری و منابع طبیعی تصمیمات لازم اتخاذ گردید.

در ابتدای این جلسه مهندس یزدانی، معاون خدمات شهری شهرداری تهران با اشاره به امضاء تفاهم نامه با شرکت آب و فاضلاب استان تهران و حل موضوعات مشترک حوزه خدمات شهری با شرکت آب و فاضلاب استان تهران، گفت: با پیگیری های مداوم این حوزه با این شرکت و همراهی مدیران مجموعه  در حال حاضر مشکلی در راستای موضوعات مشترک با شرکت آب و فاضلاب استان تهران وجود ندارد.

یزدانی در ادامه گفت:همچنین تفاهم نامه های دیگری نیز در خصوص موضوعات مختلف با وزارت نیرو، تفاهم نامه با اصناف،تفاهم نامه با وزارت جهاد کشاورزی و... داشتیم که اکثر موضوعات در فضای تعاملی و گفت و گو حل و پیشرفت های بسیار خوبی در رفع موضوعات فی مابین انجام شده است.

معاون خدمات شهری شهرداری تهران در بخش دیگری از سخنان خود گفت:با توجه به اهمیت حفظ و نگهداری از اراضی و پارک های جنگلی  پیش بینی های لازم برای استقرار نیرو و تجهیزات  در 5پارک جنگلی سطح شهر تهران در راستای کمک و همکاری مناسب به بحث اطفاء حریق بنابر وسعت آنها انجام شود. 

طاهری، مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان تهران نیز در این جلسه ضمن تقدیر و تشکر از سازمان آتش نشانی در راستای حفاظت از جنگل ها و مراتع و جلوگیری از آتش سوزی در این نقاط  گفت: اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان تهران آمادگی دارد که عرصه های ملی خالی و بدون معارض، پس از شناسایی توسط سازمان بوستان ها و فضای سبز شهر تهران و مناطق ۲۲ گانه را در اقدامی مشترک و مشارکتی به فضای سبز تبدیل نماید.

وی بر روانسازی امور و عملیاتی کردن آن تاکید کرد و گفت: پارک هایی که کتابچه طرح،اصلاح هندسی و کاداستر و... آن حل شده اند به سرعت به تهیه و اجرای آن طرح بپردازند.

همچنین طاهری در این جلسه بر رفع مشکلات شهرداری و سازمان مدیریت پسماند از حیث تحویل عرصه های مناسب در ساماندهی پسماندهای عمرانی و ساختمانی و جانمایی های جدید دفع، تاکید کرد.

گفتنی است در ادامه این جلسه شهرداران مناطق۲۲، ۱۳، ۵ نیز نکاتی را پیرامون موضوعات مشترک با اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان تهران و تفاهم نامه با این اداره کل در این مناطق مطرح و در خصوص حل موارد و موضوعات فوق بحث و تبادل نظر کردند.

لازم به ذکر است معاونین اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان تهران نیز به طرح موارد فنی و حقوقی، کاداستر اراضی، تعارضات، کتابچه طرح و... پرداختند.