به گزارش اکونا پرس،

به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه 15، اکبر مختاری معاون اجتماعی و فرهنگی منطقه با اعلام این خبر گفت: این 15 شهروند داوطلب پس از گذراندن دوره آموزشی براساس تقسیم بندی محله ها و نانوایی های سطح منطقه از ابتدای هفته کار خود را آغاز کردند.

 وی با اشاره به اینکه این طرح با همکاری اداره آموزش های شهروندی شهرداری تهران و اداره سلامت منطقه برگزار می شود، افزود: آموزش رفتارهای مناسب به منظورخودمراقبتی و جلوگیری از انتقال ویروس، عملیاتی شدن فاصله گذاری اجتماعی به شکل صحیح و کمک به قطع زنجیره ویروس با کاهش تماس یا ترددهای ناگزیر مانند خرید اقلام غذایی نظیر نان از جمله اهداف این طرح است.

مختاری افزود: این طرح به مدت یک هفته تا 2 خرداد ادامه دارد و تسهیلگران مواردی همچون رعایت بهداشت در فضای نانوایی، عدم دریافت وجه نقد، نحوه صحیح استفاده از کارتخوان، دریافت نان و رعایت فاصله حداقلی 2 متر را به نانوایان و مراجعین نانوایی آموزش می دهند.

معاون اجتماعی و فرهنگی منطقه در پایان یادآور شد؛ اقلام آموزشی نظیر پوستر و استکیر به منظور نصب در نانوایی ها با موضوع رعایت فاصله گذاری اجتماعی نیز میان این اصناف توزیع می شود.