به گزارش اکونا پرس،

به نقل از مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شرکت بهره برداری متری تهران و حومه فرنوش نوبخت  گفت: بعد از گذشت کمتر از ۲۰روز از اجرای طرح «اجباری شدن استفاده از ماسک در حمل و نقل عمومی کلانشهرها» برنامه ریزی راه اندازی مراکز فروش ماسک توسط وزارت صمت و با همکاری شهرداری تهران  و‌ معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران  درتمامی ایستگاه های خطوط هفتگانه متروی تهران و حومه انجام شد.

وی در ادامه با اشاره به اینکه رصد مسافران از طریق دوربین‌های مترو، انجام می شود افزود: اغلب افراد از ماسک استفاده می‌کنند. 

وی با تاکید  بر اینکه در تمامی ایستگاه های مترو امکان تهیه ماسک وجود دارد گفت:  از تمامی شهروندان و مسافران می خواهیم در زمان ورود به مترو حتما از ماسک استفاده کنند.

نوبخت خاطرنشان کرد: این طرح به منظور حفظ سلامتی افرادی که قصد دارند از سامانه‌های حمل و نقل عمومی درون شهری استفاده کنند، تصویب شده و برای اجرای هرچه بهتر آن نیازمند یاری شهروندان و مسافران هستیم.

مدیرعامل شرکت بهره برداری متروی تهران و حومه در ادامه درباره استمرار روند ضدعفونی کردن قطارها و ایستگاه‌های شبکه مترونیز گفت: قطارهای مترو با دو روش خشک و تر توسط سیستم‌های مکانیزه شستشو مترو، شستشو و ضد عفونی می‌شوندهمچنین تمامی قطارها در ایستگاه‌های ابتدایی و انتهایی هرخط نیز به صورت خشک ضد عفونی می‌شود.این کارتا زمانی که وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اوضاع را عادی اعلام کند ادامه خواهد داشت.

وی خاطرنشان کرد: این کار بر ‌ اساس استانداردها و دستورالعمل‌های ابلاغی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در تمامی اماکن مترو، پایانه ها و قطارها انجام می‌شود.