به گزارش اکونا پرس،

به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه 2،علی اکبر کریمی پور معاون خدمات شهری و محیط زیست منطقه  با اشاره به   اولویت برنامه های منطقه در صیانت از فضای سبز گفت:  منطقه 2 به لحاظ  وجود 1908هکتار  فضای سبز از مناطق برخوردار ومطلوب شهر تهران  در بحث سرانه فضای سبز است ، برهمین اساس هم زمان با آغاز فصل گرما و احتمال آتش سوزی  در سطح فضای سبز و باغات منطقه، برنامه ریزی منسجم  جهت جمع آوری علف های هرز صورت گرفت.

وی افزود: عملیات حذف  و جمع آوری علف‌های هرز در باغات ، زمین های غیر محصور ، لچکی ها و رفیوژهای بزرگراهی  به صورت برنامه مستمر با فعالیت  روزانه 900کارگر انجام شد.

کریمی پور با اشاره به گستردگی و پراکندگی پوشش گیاهی در سطح منطقه و وجود باغات که منجر به افزایش احتمال  آتش سوزی در سطح منطقه می شود افزود:  درراستای اقدامات پیشگیرانه از آتش سوزی‌های احتمالی، تشکیل  اکیپ های اطفاء حریق در سطح باغات  واحداث آتش بر در نقاط پر خطر  شناسایی شده  در دستور کار قرار گرفت.

وی با اشاره به اهمیت زیاد اطلاع رسانی‌ها در کاهش حریق گفت: از مهمترین اقدامات علاوه بر احداث آتش بر، اطلاع رسانی و اشاعه فرهنگ جلوگیری از حریق  با توزیع اطلاعیه های هشدار دهنده در مناطق بحرانی  انجام شد.

معاون خدمات شهری و محیط زیست منطقه دو در پایان فعال نمودن گشت های حفاظتی در سطح فضای سبز منطقه را  از  دیگر اقدامات  صورت گرفته برشمرد..